Miasto Szkła Krosno z pierwszym zwycięstwem w lidze! Ograli Trefl Sopot

Miasto Szkła Krosno wygrało po raz pierwszy w Enea Basket Lidze. W 6. kolejce podopieczni Mariusza Niedbalskiego pokonali 79-76 Trefl Sopot.

Początek meczu należał do Trefla Sopot. Goście szybko wypracowali sobie przewagę, a Miasto Szkła Krosno było w pozycji goniącego. Ostatecznie pierwsze dziesięć minut gry zakończyło się wygraną Trefla 25-20.

Druga kwarta to dominacja miejscowych, którzy szybko odrobili straty. Następnie podopieczni Mariusza Niedbalskiego powiększali przewagę w meczu. Ostatecznie na przerwę z czteropunktową przewagą schodzili krośnianie.

Po zmianie stron koszykarze ekipy z Krosna wciąż wyglądali lepiej. Bardzo dobrze spisywał się Jabarie Hinds oraz Mihailo Sekulović. Ostatecznie przed ostatnią kwartą Miasto Szkła prowadziło z przewagą dziewięciu punktów.

Na początku ostatniej części gry gospodarze powiększyli przewagę, ale Trefl nie odpuszczał. Przewaga krośnian stopniała do trzech punktów. Ostatnia akcja meczu należała do Trefla, ale po skutecznym bloku Hindsa było jasne,  że Miasto Szkła Krosno wygra po raz pierwszy w tym sezonie.

Miasto Szkła Krosno – Trefl Sopot 79-76 (20-25, 24-15, 18-13, 17-23)

Miasto Szkła Krosno:
Hinds 21 (2×3), Sekulović 17 (6 zb,), Westbrook 13 (1×3), Put 9 (1×3), Bojanowski 6 oraz Krefft 6 (2×3), Grochowski 4 (1×3, 5 as.), Loveridge 3 (1×3)

Trefl Sopot:
Leończyk 19 (7 zb.), Baker 18 (2×3, 9 as.), Milovanović 14 (9 zb.), Jeszke 8 (2×3), Taylor 7 (1×3) oraz Ł. Kolenda 6 (1×3), Kulka 2, McCray 2