Miasto Szkła Krosno nieznacznie uległo liderowi tabeli. Anwil Włocławek wygrał 68-66

Miasto Szkła Krosno po zaciętym meczu przegrało z liderem Polskiej Ligi Koszykówki Anwilem Włocławem 66-68. Krośnianie wygrali w hali we Włocławku dwie kwarty, jedną zremisowali a mimo to zeszli z parkietu pokonani.

Miasto Szkła Krosno rozpoczęło mecz od celnej trójki, a później na fali entuzjazmu wygrali dość wysoko pierwszą kwartę aż 20-12.

W drugiej odsłonie meczu zawodnicy Anwilu Włocławek zabrali się za odrabianie strat i udało im się to z nawiązką. Po dwudziestu minutach gry było 34-29 dla miejscowych.

Po zmianie stron mecz się wyrównał. W trzeciej kwarcie dwa „oczka” odrobili podopieczni Kamila Piechuckiego i wszystko było możliwe w tym spotkaniu.

Ostatnie dziesięć minut gry zakończyło się remisem 17-17 i ostatecznie gospodarze wygrali mecz z Miastem Szkła Krosno 68-66. Na pewno koszykarze Anwilu Włocławem nie spodziewali się jednak tak ciężkiej przeprawy z koszykarzami z Krosna. Następny mecz „Biało-zieloni” zagrają już w piątek. We własnej hali podejmą wicelidera – Polski Cukier Toruń.

Anwil Włocławek – Miasto Szkła Krosno 68-66 (12:20, 22:9, 17:20, 17:17)