Miasto Szkła Krosno po dogrywce przegrało na własnym parkiecie z AZS-em Koszalin

Miasto Szkła Krosno uległo po dogrywce AZS-owi Koszalin 106-117 w niedzielnym spotkaniu 23. kolejki Energa Basket Ligi.

Miasto Szkła Krosno uległo AZS-owi Koszalin 106-117. W tym kosmicznym meczu obie ekipy rzuciły aż 25 razy zza linii 6,75.

Lepiej w mecz weszli przyjezdni, którzy w pierwszej kwarcie osiągnęli przewagę 5-12. Jednak Miasto Szkła odrobiło straty. Ostatecznie pierwsze dziesięć minut gry zakończyło się pięciopunktowym prowadzeniem AZS-u.

Druga kwarta miała podobny przebieg. Najpierw AZS Koszalin odskoczył na kilka punktów później krośnianie odrobili straty i w ostatecznym rozrachunku znowu przegrać minimalnie drugą kwartę.

Po zmianie stron w ekipę Kamila Piechuckiego wstąpił nowy duch. Drużyna gospodarzy wzięła się za odrabianie strat i nawet wyszła na prowadzenie. W trzeciej kwarcie gospodarze wygrali 25-10 i objęli prowadzenie 73-67.

W decydującej kwarcie jednak to ponownie goście wyszli na prowadzenie. Końcówka miała dramatyczny przebieg. Gospodarze mając stratę faulowali i starali się rzucić za „3”. Tak też Marcin Sroka doprowadził do dogrywki 4 sekundy przed końcem meczu.

W dodatkowej rozgrywce AZS Koszalin nie pozostawił złudzeń gospodarzom. Miasto Szkła Krosno przegrało trzeci mecz z rzędu we własnej hali w ciągu 8 dni.

Miasto Szkła Krosno – AZS Koszalin 106:117 (27:32, 21:25, 25:10, 23:29, 10:21)