Łukacijewska ZGP PodkarpacieLIVE w tenisie: Znamy grupy na turniej w Rzeszowie

Cykl Łukacijewska Zimowe Grand Prix PodkarpacieLIVE w tenisie ziemnym startuje w sobotę (12 stycznia) na kortach rzeszowskiego ROSIR-u. W piątek poznaliśmy rozpiskę I rundy cyklu.

Przypominamy, że na zwycięzcę Łukacijewska Zimowe Grand Prix PodkarpacieLIVE 2019 w tenisie ziemnym czeka 5 000 złotych. Aby zgarnąć gotówkę, należy za pośrednictwem rund w Rzeszowie (12-13.01), Krośnie (26-27.01) lub Stalowej Woli (02-03.02) uzyskać awans do wielkiego finału zaplanowanego na kortach Hotelu Arłamów**** (23.02). Premiowani do gry w Arłamowie będą półfinaliści każdej z wymienionych rund. Organizator przyzna także co najmniej cztery dzikie karty, z uwzględnieniem wyników rund eliminacyjnych.

Nie zapomnieliśmy także o zwycięzcach rund w Rzeszowie, Krośnie i Stalowej Woli. Ich portfele wzbogacą się po Turnieju o 500 złotych. Warto dodać, że mecze Łukacijewska Zimowe Grand Prix PodkarpacieLIVE będą transmitowane na żywo za pośrednictwem kanału youtube.com/podkarpacieLIVE.

Sponsorem tytularnym cyklu została pani Elżbieta Łukacijewska, posłanka do Parlamentu Europejskiego, wywodząca się z Podkarpacia i reprezentująca w Brukseli interesy mieszkańców województwa.

19:20 J. Zamorski – K. Maciejewski / K. Filar – D. Szczotka

Całość fazy grupowej odbędzie się w sobotę. Awans do 1/8 finału uzyska po dwóch najlepszych graczy z każdej grupy. Przy ustalaniu kolejności fazy grupowej pod uwagę będą brane kolejno: zwycięstwa, a następnie różnica pomiędzy setami wygranymi a przegranymi. W przypadku równowagi wspomnianych czynników, o wyższym miejscu zadecyduje bezpośredni pojedynek.

1/2 finału

godz. 18:00 -> 2B lub 1 A lub 1D lub 2C vs. 1E lub 2F lub 1G lub 2H / 1A lub 2 B lub 1C lub 2D lub 1F lub 2E lub 1H lub 2G

finał

godz. 20:00 -> zwycięzcy półfinałów 🙂

Ważne info!

Mecze sobotnie odbywają się do dwóch wygranych setów. Zwycięzcą seta zostaje gracz, który jako pierwszy wygra 4 gemy. Gemy nie odbywają się na przewagi. W przypadku równowagi, to podający wybiera stronę na którą pośle piłkę. W przypadku stanu 3:3 w gemach rozgrywany zostaje tie-break do 7. zdobytego punktu przez któregoś z graczy (na przewagi). W przypadku stanu 1:1 w setach rozgrywany zostaje tie-break do 10. zdobytego punktu przez któregoś z graczy (na przewagi).

Mecze niedzielne odbywają się do trzech wygranych setów. Zwycięzcą seta zostaje gracz, który jako pierwszy wygra 4 gemy. Gemy nie odbywają się na przewagi. W przypadku równowagi, to podający wybiera stronę na którą pośle piłkę. W przypadku stanu 3:3 w gemach rozgrywany zostaje tie-break do 7. zdobytego punktu przez któregoś z graczy (na przewagi). W przypadku stanu 2:2 w setach rozgrywany zostaje tie-break do 10. zdobytego punktu przez któregoś z graczy (na przewagi).