Łukacijewska ZGP PodkarpacieLIVE: „Tenisa na takim poziomie nigdy nie było w Krośnie”

– Tenisa na takiem poziomie nigdy nie było w Krośnie – powiedział nam Włodzimierz Zdunek, pasjonat tenisa od lat związany z tą dyscypliną w Krośnie. Za nami kolejna runda Łukacijewska Zimowe Grand Prix PodkarpacieLIVE w tenisie ziemnym.

Pan Włodzimierz Zdunek od lat gra w tenisa i wspiera rozwój tej dyscypliny w Krośnie. Przez lata starał się propagować tenis w tutejszej akademii. W ubiegły weekend obserwował turniej Łukacijewska ZGP PodkarpacieLIVE i nie krył podziwu.

– Bardzo się cieszę, że ten turniej odbywa się w naszym mieście. Aż miło popatrzeć na zawodników prezentujących tak wysoki poziom. Nigdy wcześniej do Krosna tak dobrzy tenisiści nie przyjeżdżali – powiedział pan Włodzimierz, który ubolewał, że w jego mieści tenis nie rozwija się jak dawniej.

– Tenis w Krośnie w tej chwili niestety się rozpada. Trudno mi powiedzieć jakie są tego przyczyny. Założenia były bardzo ambitne. „Z Krosna na Wimbledon„. Takie kiedyś było hasło – dodał Włodzimierz Zdunek.

– Po pięciu latach niestety z tego dużo nie wyszło. Cel nie został zrealizowany. W tej chwili krośnieński klub nie ma nawet licencji. Miejmy nadzieję, że takie turnieje jak ten pomogą zwiększyć zainteresowanie tenisem w naszym regionie.

Przypomnijmy, że zwycięzcą II rundy Łukacijewska ZGP PodkarpacieLIVE został Tomasz Moczek ze Skarżyska Kamiennej, kilkukrotny mistrz Polski amatorów, który obecnie na co dzień trenuje w Legii Warszawa.

W finale krośnieńskiego turnieju Tomasz Moczek pokonał 3:1 innego znakomitego zawodnika Jakuba Tokarza, który obecnie mieszka w Nowym Sączu. Na koncie tego tenisisty znajdują się m.in. młodzieżowe mistrzostwa Polski w różnych kategoriach wiekowych. Występował także w turniejach międzynarodowych i posiadał w swym dorobku punkty wywalczone w turniejach ATP.

Z miejscowych zawodników najdalej w turnieju w Krośnie zaszedł Karol Kandefer (rocznik 2002). W turnieju wziął udział także zaledwie 12-letni Michał Tarapacki z Sanockiego Klubu Tenisowego, który wywalczył awans do 1/8 finału.

Przypomnijmy, że wcześniejszy turniej Łukacijewska ZGP PodkarpacieLIVE w Rzeszowie wygrał Karol Filar, dwunasty obecnie zawodnik w rankingu Polskiego Związku Tenisa w Polsce.

Wszystkie turnieje były transmitowane na żywo w telewizji internetowej PDK LIVE i można je oglądać w serwisie YouTube.

Przed nami ostatni z cyklu turniejów eliminacyjnych w Stalowej Woli (2 lutego). Obecność potwierdził tam m.in. Grzegorz Panfil, finalista Pucharu Hopmana z 2014 roku, gdzie miał okazję grać w parze z Agnieszką Radwańską.

Wielki finał cyklu Łukacijewska Zimowe Grand Prix PodkarpacieLIVE w tenisie ziemnym odbędzie się już 23 lutego w Hotelu Arłamów. Zobaczymy tam 16 najlepszych zawodników turnieju, którzy powalczą o nagrodę główną – 5 tysięcy złotych. Obsada z pewnością będzie bardzo mocna, a same zawody zapowiadają się niezwykle emocjonująco.

Przypominamy, że cały czas istnieje możliwość zapisów na turniej w Stalowej Woli (2 lutego). W zawodach udział może wziąć każdy. Wpisowe to zaledwie 100 zł, a zapisów można dokonywać tutaj: zapisy na turniej Łukacijewska ZGP w Stalowej Woli

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi