KSM Krosno może zniknąć z żużlowej mapy Polski!


fot. KSM Krosno

KSM Krosno może wycofać się z rozgrywek żużlowych. Finanse są głównym powodem problemów klubu z Krosna.

W środowisku słychać głosy, że za rok KSM Krosno może nie przystąpić do ligowych rozgrywek. Obecni włodarze Wilków są już znużeni prowadzeniem klubu, a zespół z każdym rokiem spisuje się coraz słabiej. Krośnianie dopiero 1 lipca odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Wcześniej zanotowali same porażki i okupują ostatnie miejsce w tabeli. Spośród 23 drużyn żużlowych w Polsce, KSM jest czerwoną latarnią. – Być może pewien okres się skończył – mówią tajemniczo w klubie.

Głównym problemem w KSM Krosno są finanse. Nie mówimy tu o jakichkolwiek długach, ale bardzo niskim budżecie. KSM od lat jeździło sezon za około 500 tysięcy złotych. Wyjątkiem był sezon 2016, kiedy krośnianie zdecydowali się na starty w tymczasowo połączonej Nice 1.LŻ i 2.LŻ. Pod względem sportowym nie utrzymali się jednak w rozgrywkach i po roku wrócili do najniższej ligi. Teraz o jeździe w Nice 1.LŻ nie ma już mowy. Ligowa konkurencja mocno zwiększyła swoje budżety, a KSM po prostu utknął w miejscu.

– Jazda w taki sposób nie ma dalej sensu – słyszymy. Wszystko wskazuje na to, że panowie Steliga i Zych po sezonie odejdą z klubu. Ten pierwszy mówił już zresztą o tym jakiś czas temu. Pytanie co dalej? Pomysłów jest kilka, łącznie z wycofaniem drużyny. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest jednak przejęcie klubu przez nowe osoby. Stadion KSM-u spełnia wymogi II-ligowe, powstał także nowy park maszyn, a klub ma nieliczną, acz wierną rzeszę kibiców.

Jeśli jednak nie znajdą się nowe osoby chcące poprowadzić krośnieński żużel, to ostatnim rozwiązaniem będzie ewentualne połączenie się ze Stalą Rzeszów i wejście z Żurawiami w filię. O tym w Krośnie przebąkiwali zresztą sami prezesi, ale byłaby to droga mocno na skróty. Zresztą Stal nie ma szczególnie zażyłych związków z KSM-em. Nie szkoli też tylu juniorów co Unia Leszna, która łącząc się z Kolejarzem Rawicz uczyniła poligon doświadczalny dla swoich juniorów.

Komentarze 0

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

KSM Krosno może zniknąć z żużlowej mapy Polski!

zaloguj się

masz newsa? wrzuć go do nas!

Nie masz konta?
rejestracja

zresetuj hasło

Wróć do
zaloguj się

rejestracja

zarejestruj się i stwórz lub dołącz do grupy, która Cię interesuję

Captcha!
Wróć do
zaloguj się