KS Zaczernie Futsal Team przegrał pierwszy pojedynek o awans

W pierwszym meczu barażowym KS Zaczernie Futsal Team przegrał w wyjazdowym pojedynku z ekipą BSF Bochnia.

Początek meczu był typowym badaniem sił, obie drużyny grały cierpliwie i czekały na błędy rywali. Po kilku minutach inicjatywę przejęli gospodarze co zaowocowało bramką autorstwa Piotra Matrasa. Drużyna Zaczernia próbowała odpowiedzieć, jednak piłka po strzałach Adriana Nowaka i Roberta Guzka nie znalazła drogi do siatki. W 18 minucie spotkania po błędzie w defensywie gości Piotr Matras podwyższył wynik na 2:0.

Druga połowa to zdecydowanie odważniejsza gra obu ekip. Lepiej tę część spotkania rozpoczęła drużyna z Zaczernia i za sprawą bramki Macieja Micała doprowadziła do wyniku 2:1. Nie minęło jednak 10 sekund i świetnie dysponowany Piotr Matras skompletował hat-tricka, ponownie wyprowadzając gospodarzy na dwubramkowe prowadzenie. W 30. minucie Zaczernie złapało kontakt za sprawą bramki Adriana Nowaka, jednak ponownie po kilkudziesięciu sekundach gospodarze skutecznie odpowiedzieli. Tym razem do bramki gości piłkę skierował Krystian Lewicki. Kolejne minuty to próby odwrócenia wyniku przez zawodników z Podkarpacia, jednak żaden strzał nie był w stanie zaskoczyć bramkarza ekipy z Bochni. Zaczernie grało co raz bardziej ryzykownie przez co narażało się na kontrataki gospodarzy. Dwa z nich zakończyły się utratą bramki i na minutę przed końcem spotkania na tablicy widniał wynik 6:2. W samej końcówce drużynie z Zaczernia za sprawą bramek Dawida Guzka i Bartłomieja Bacia udało się zmniejszyć rozmiary porażki.

Kolejny mecz barażowy KS Zaczernie Futsal Team rozegra 27 marca w Rzeszowie w hali przy ul. Miłocińskiej. Rywalem drużyny z Zaczernia będzie All Promote Lublin – mistrz II Ligi Lubelskiej.

BSF Bochnia – KS Zaczernie Futsal Team 6-4 (2-0)

Piotr Matras 6, 18, 23, 33, Krystian Lewicki 30, Mateusz Prokop 39 – Maciej Micał 22, Adrian Nowak 30, Dawid Guzek 40, Bartłomiej Bać 40