KS Zaczernie Futsal Team przegrał walkę o awans.

( fot. Natalia Styś )

W drugim meczu barażowym KS Zaczernie Futsal Team we własnej hali wysoko przegrał z mistrzem II Ligi Lubelskiej – ALL Promote Lublin.

Po porażce w Bochni drużyna z Zaczernia, aby liczyć się w walce o 1. Ligę Futsalu musiała pokonać zespół z województwa lubelskiego. Mecz jednak lepiej zaczęli goście, którzy już w 2. minucie wyszli na prowadzenie dzięki trafieniu Łukasza Sobiecha. Mocno poddenerwowani takim obrotem spraw gospodarze starali się za wszelką cenę odrobić stratę, co jednak spowodowało rozluźnienie szyków obronnych a w konsekwencji utratę kolejnych bramek. Odpowiednio w 6. i 7. minucie pojedynku barażowego na listę strzelców wpisali się Jakub Bednara i Piotr Baran. W dalszej części meczu obraz gry nie uległ zmianie. Zawodnicy z Zaczernia starali się przedrzeć przez świetnie zorganizowaną defensywę gości i nadziewali się na gróźne kontrataki. Jeden z nich wykorzystał Rafał Bielak i podwyższył wynik na 0-4. Wynik mógł być jeszcze okazalszy, jednak goście nie wykorzystali dwóch rzutów wolnych z okolicy 7. metra od bramki gospodarzy.

Wychodząc na drugą połowę zawodnicy gospodarzy mieli jeszcze nadzieję na odwrócenie losów pojedynku, jednak nie byli w stanie stworzyć sobie żadnej dogodnej sytuacji strzeleckiej. Zupełnie inaczej wiodło się gościom, którzy ciągle punktowali wykorzystując błedy defensywy Zaczernia. W odstępie dwóch minut na listę strzelców wpisali Rafał Al-Swaiti i Łukasz Sobiech. W 30 minucie za faul na Dawidzie Guzku drugim zółtym kartonikiem został ukarany gracz z Lublina Mateusz Kłyk. Przez dwie minuty zawodnicy KS Zaczernie Futsal Team grali z przewagą jednego zawodnika jednak tego dnia nie byli wykorzystać nawet tak dogodnej możliwości do strzelenia chociaż honorowej bramki. Chwilę później sytuacje odwróciła się o 180 stopni, bowiem Adrian Nowak sfaulował jednego z rywali w dogodnej sytuacji i obejrzał czerwoną kartkę. Zawodnicy z Lublina ze spokojem rozgrywali piłkę czekając jak najdłużej na przeprowadzenie bramkowej akcji jednak tak jak gospodarze nie byli w stanie wykorzystać gry w przewadze. Jednak co sie odwlecze to nie uciecze. Chwilę po tym jak siły się wyrównały, Dawida Kaszubę pokonał Rafał Al-Swaiti, a na dwie minuty przed końcem spotkania wynik na 0-8 ustalił Tomasz Wnuk.

To był bardzo smutny finał udanego przecież sezonu dla graczy KS Zaczernie Futsal Team. Baraże pokazały mistrzowi II Ligi Podkarpackiej miejsce w szeregu i wskazały elementy nad którymi ta ekipa musi popracować, aby zrealizować cel jakim jest awans do 1. Ligi Futsalu.

KS Zaczernie Futsal Team – ALL Promote Lublin 0-8(0-4)

Łukasz Sobiech 2,26, Jakub Bednara 6, Piotr Baran 7, Rafał Bielak 14, Rafał Al-Swaiti 24,35, Tomasz Wnuk 38

Czerwone kartki: Adrian Nowak – Mateusz Kłyk (dwie żółte)

KS Zaczernie Futsal Team: Wojciech Paśko, Dawid Kaszuba – Maciej Micał, Michał Chmiel, Patryk Rusin, Robert Guzek, Jakub Sroka, Bartłomiej Bać, Adrian Nowak, Dawid Guzek.

ALL Pormote Lublin: Marcin Zapał – Paweł Bielak, Mateusz Kłyk, Tomasz Wnuk, Łukasz Sobiech, Jakub Bednara, Piotr Wójtowicz, Rafał Al-Swaiti, Bartosz Nogas, Piotr Baran, Dawid Ptaszyński.