KS Zaczernie Futsal Team mistrzem II Polskiej Ligi Futsalu!

Zwycięstwem KS Zaczernie Futsal Team zakończyły się rozgrywki II Polskiej Ligi Futsalu w województwie podkarpackim. Walka o tytuł trwała do samego końca.

Sezon 2018/2019 zapowiadał się interesująco i ciężko było wskazać faworyta rozgrywek. Na papierze dobrze prezentowały się składy Górala Tryńcza, GAP Zarzecze oraz Futsal Team Przeworsk, w których można było znaleźć nazwiska znane z trzecio i czwartoligowych boisk. Ubiegłoroczny triumfator Klub Futsalu Stal Mielec z pewnością myślał o obronie tytułu a i wicemistrz Vivaldi Dukla miał ochotę na poprawę rezultatu z wcześniejszego sezonu. Największą niewiadomą była postawa KS Zaczernie Futsal Team, debiutanta na drugoligowych parkietach.

Debiutanci rozpoczęli sezon od mocnego uderzenia wygrywając dwa wyjazdowe pojedynki, kolejno z Futsal Team Przeworsk i Vivaldi Dukla. W nowy sezon pewnie wkroczyła także ekipa GAP Zarzecze, która pokonała przed własną publicznością KF Stal Mielec oraz Góral Tryńcza.

W trzeciej serii gier doszło do starcia dwóch niepokonanych ekip, w którym zawodnicy z Zarzecza gładko zwyciężyli z KS Zaczernie Futsal Team 9:3. Kilka dni później ekipa z Zaczernia ponownie wysoko przegrała, tym razem w Tryńczy uległa miejscowemu Góralowi aż 2:10.

Po czterech zwycięstwach, drużyna GAP Zarzecze potknęła się na własnym parkiecie i uległa FT Przeworsk 5:6. Styczniowy maraton przed własną publicznością dobrze zaczął KS Zaczernie, który pokonał Góral Tryńcza 7:3. Po niemrawym początku sezonu obudziła się ekipa z Dukli i w pierwszym spotkaniu w 2019 roku wróciła z tarczą z Tryńczy a następnie po szalonym spotkaniu pokonała FT Przeworsk 15:12 !

W kolejnych pojedynkach wygrywały drużyny z Mielca i Zaczernia i to one zajmowały czołowe miejsca przed finiszem sezonu. Na trzy kolejki przed końcem w tabeli prowadził KS Zaczernie z punktem przewagi nad mielczanami. W 8 serii gier drużyna z Zaczernia po bardzo ciekawym spotkaniu zremisowała na wyjeździe z GAP Zarzecze 9:9 a KF Stal Mielec na własnym parkiecie pewnie pokonał Vivaldi Dukla 8:2.

Było wiadomo, że to właśnie pomiędzy ekipami z Mielca i Zaczernia rozegra się walka o mistrzostwo. Zrządzenie losu spowodowało, że dwa ostatnie mecze sezonu 2018/2019 te drużyny rozegrają… między sobą.
Było to spowodowane przeniesieniem terminu spotkania V kolejki, ponieważ KS Zaczernie rozgrywało 5 stycznia mecz 1/32 Pucharu Polski. Ciekawie było też na dole tabeli, gdzie o ligowy byt walczyły drużyny z Tryńczy, Dukli oraz Przeworska. Ostatecznie ostatnie miejsce zajął Góral Tryńcza i będzie musiał zmierzyć się w barażach ze zwycięzcami rozgrywek 3. Ligi Futsalu, czyli MAAW Sport Lubaczów i Heiro II Rzeszów.

W przedostatnim meczu KF Stal Mielec mogła sobie zapewnić zwycięstwo w rozgrywkach 2. Ligi. Warunkiem było pokonanie na wyjeździe KS Zaczernie FT. Po 22 minutach pojedynku mielczanie prowadzili już 3:0 i wydawało się, że tytuł trafi do Mielca. Ambitni zawodnicy Zaczernia wzięli się jednak za odrabianie strat i zrobili to na tyle skutecznie, że wygrali mecz 6:4.

O wszystkim miał zadecydować mecz w Mielcu. Sytuacja się odwróciła i teraz KS Zaczernie Futsal Team przystępował do spotkania z przewagą jednego oczka, więc do wygrania tytułu wystarczał im remis. Mecz lepiej rozpoczęli goście i po 3. minutach wyszli na prowadzenie. Wtedy zawodnicy Mielca przejęli inicjatywę i do przerwy zaaplikowali rywalom 3 bramki. Gdy po przerwie mielczanie zdobyli 4. bramkę, tablica wskazywała 22 minutę. Mając świeżo w pamięci pojedynek sprzed tygodnia zawodnicy obu drużyn wiedzieli, że to jeszcze nie koniec. Do działań szybko doszli zawodnicy Zaczernia i w przeciągu kilku minut strzelili 2 bramki. Na 2 minuty przed końcem mielczanie nie wykorzystali przedłużonego rzutu karnego. Zemściło się to na 24 sekundy przed końcem kiedy wyrównującą bramkę zdobyło Zaczernie. Do końca spotkanie wynik nie uległ zmianie i to KS Zaczernie Futsal Team został mistrzem II Ligi Futsalu. KF Stal Mielec zajął II miejsce a podium uzupełnił Futsal Team Przeworsk.

KS Zaczernie Futsal Team jako mistrz otrzymał prawo startu w barażach o awans do 1. Ligi Futsalu, w których zmierzy się z BSF Bochnia oraz All Promote Futsal Team Lublin. Mecze barażowe odbędą się prawdopodobnie na przełomie marca/kwietnia.

KS Zaczernie Futsal Team : Wojciech Paśko, Dawid Kaszuba, Dawid Guzek, Robert Guzek, Maciej Micał, Jakub Sroka, Patryk Świst, Piotr Kuczma, Patryk Panek, Maciej Maślany, Michał Chmiel, Adrian Nowak, Patryk Rusin, Bartłomiej Bać