Koniec sezonu na miejscu 7. Zwycięstwo Asseco Resovii z GKS Katowice w ostatnim meczu kolejki

fot. Facebook Asseco Resovia Rzeszów

fot. Facebook Asseco Resovia Rzeszów

Ostatni mecz sezonu 2018/19 zakończył się zwycięstwem Asseco Resovii nad GKS Katowice. Ostatecznie drużyna z Rzeszowa notuje 7 miejsce w klasyfikacji generalnej. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Kawika Shoji.

Początkowo zespół gospodarzy wiódł prym nad podkarpacką drużyną, jednak już w 6 punkcie różnica 3 oczek została wyrównana i szala zwycięstwa przesunęła się na stronę rzeszowian, którzy po chwili prowadzili 7 punktami. Siatkarze z Katowic próbowali dogonić przyjezdnych, jednak jedyne co byli w stanie zrobić, to przybliżyć się do zwycięzców pierwszego seta o 4 punkty.

Kolejne wejście na boisko również rozpoczęło się wyrównanie, jednak po chwili Resovia zaczęła się oddalać, jak to miało miejsce w poprzedniej partii. Mimo zmniejszenia dystansu do prowadzących gości, katowiczanie nie byli w stanie zagrozić im w marszu po zwycięstwo.

Ostatnia część spotkania należała od pierwszych chwil do Pasów, którzy nie dopuszczali do dogonienia ich przez przeciwnika. Groźnie zrobiło się jedynie w połowie seta, kiedy to gospodarze zremisowali z przyjezdnymi. Resovia szybko się jednak zrehabilitowała i ponownie rozpoczęła walkę o punkty przewagi, dzięki czemu zakończyła mecz wygrywając wszystkie 3 sety.

MVP: Kawika Shoji

GKS Katowice – Asseco Resovia Rzeszów 0:3
(21:25, 17:25, 22:25)

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi