Kolejne 0 na koncie Asseco Resovii

Po niedzielnym meczu drużyna Asseco Resovii  kolejny raz wraca do Rzeszowa bez punktów. Tym razem została pokonana 3:0  przez siatkarzy z GKS-u Katowice.

Podkarpacki zespół znów przegrał na wyjeździe. Już od samego początku katowiczanie wyszli na prowadzenie odskakując na kilka punktów od rywali. Próby ataku gości zakończyły się niepowodzeniem. Po zdobyciu 5-punktowej przewagi, zawodnicy z Katowic ze spokojem zakończyli pierwszą część spotkania.

Druga odsłona również nie była najlepsza w wykonaniu rzeszowian. Podczas trwania całego seta starali się dogonić pędzących jak burza przeciwników. Jednak mimo przebudzenia w końcówce, nie odnieśli rezultatu przegrywając 23:25.

Na trzecią partię gospodarze wyszli jeszcze bardziej pewni siebie. Z łatwością zdobyli 4-punktową przewagę, którą z czasem tylko powiększali. W rezultacie Pasy seta przegrały do 18.

GKS Katowice – Asseco Resovia Rzeszów 3:0

(25:21, 25:23, 25:18)

GKS: Kohut, Komenda, Krulicki, Rousseaux, Quiroga, Butryn, Mariański (libero) oraz Sobański, Woch, Depowski, Fijałek;

Asseco Resovia: Rossard, Shoji, Smith, Możdżonek, Jarosz, Mika, Masłowski (libero) oraz Schulz, Lemański, Perry, Kozub.

MVP: Karol Butryn (GKS Katowice)