K.S Developres Rzeszów wygrywa na inauguracje z KS Pałac Bydgoszcz

W meczu inauguracyjnym K.S Developres Rzeszów zwycięża z KS Pałac Bydgoszcz 3:2.

W 1 meczu sezonu ekipa K.S Developres Rzeszów mierzyła się z ekipą KS Pałac Bydgoszcz.
Spotkanie już przed meczem zapowiadało się bardzo emocjonująco co także potwierdził wynik końcowy.

Początek spotkania zdecydowanie należał do drużyny Pałacu Bydgoszcz, dobre przyjęcie pozwoliło na seryjną zdobycz punktową i objęcie wysokiego prowadzenia 4:14.
W tym momencie o drugi czas prosi trener Rzeszowianek. Czas skutkował pomyłką Helene Rousseaux a trener wprowadził na parkiet kapitan zespołu Jelena Blagojewić, która stara się tchnąć nowego ducha w rzeszowski zespół.

Mimo iż gra podkarpackiego zespołu uległa poprawie to strata była zbyt duża by udało się ją odrobić.
Ostatecznie 1 set kończy się prowadzeniem teamu z Bydgoszczy 25:18.

Po zmianie stron obserwowaliśmy zdecydowanie lepszą grę w wykonaniu naszych zawodniczek.
W tym secie świetną partię rozegrała Magdalena Hawryła która popisała się 2 asami serwisowymi.

Równie dobrze serwowała Jelena Blagojewic która dzięki swym serwisom wyprowadza zespół na prowadzenie 17:10.
Ostatni punkt w tej fazie spotkania zdobyła Adela Helić która również popisała się asem serwisowym.
Wynik drugiej części spotkania 25:16.

To co najciekawsze w tym spotkaniu działo się jednak w kolejnych 2 odsłonach meczu.
3 set skutecznie rozpoczęły siatkarki z Rzeszowa które za sprawą Adeli Helić wyszły na prowadzenie 3:0.
Następnie po serii widowiskowych obron po obu stronach siatki, punkt na przełamanie zdobywa Sandra Szczygioł.

Przy wyniku 15:14 trener zdecydował się na zmiane MVP tego spotkania Rousseaux a w jej miejsce pojawia się Klaudia Kaczorowska.

Ostatni punkt zdobyły siatkarki z województwa podkarpackiego po nieskutecznym ataku Sandry Szczygioł i wygrywaja 25:23.

W planach K.S Developres 4 set miał być ostatnim setem tego spotkania.
Początek seta był bardzo wyrównany i dopiero po sprytnej kiwce Blagojewic zespół z Rzeszowa wysunął się na dwupunktowe prowadzenie 7:5.
Ostatecznie set rozstrzygnięty został na przewagi którego Bydgoszczanki kończą podwójnym blokiem na Jelenie Blagojević (27:29).

O wyniku meczu musiał rozstrzygnąć tiebreak.

Od początku piątego seta skutecznością w ataku popisuje się Adela Helić.
Nasze zawodniczki walczą o każdą piłkę oraz popisują się świetną skutecznością w bloku.

Na zmianę stron Rzeszowianki udały się z pewnym prowadzeniem 8:2 którego nie dało się już zaprzepaścić.
Mimo że siatkarki Pałacu Bydgoszcz dzielnie walczyły do końca i doprowadziły nawet do wyniku 11:8 to po asie serwisowym Ewy Żak piłkę meczową wykorzystały siatkarki Developresu które ostatecznie wygrały to spotkania 3:2.

MVP: Helene Rousseaux

Developres SkyRes Rzeszów – KS Pałac Bydgoszcz 3:2 (18:25, 25:16, 25:23, 27:29, 15:9)

Developres SkyRes Rzeszów: Rousseaux, Ptak, Hawryła, Kaczmar, Helić, Kaczorowska, Sawicka(l) oraz Żak, Gajewska, Blagojević.

KS Pałac Bydgoszcz: Ziółkowska, Misiuna, Mazurek, Krzywicka, Kuligowska, Szczygioł, Nickowska(l) oraz Materna, Wenerska, Fedusio.