Już w czwartek druga kolejka Ligi Mistrzyń. Developres Rzeszów zagra z Albą Blaj

fot.developres.rzeszow.pl

Developres SkyRes Rzeszów już w czwartek zmierzy się z zespołem z Rumunii – CSM Volei Alba Blaj w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów kobiet. 
W pierwszej kolejce Ligi Mistrzyń obie ekipy wygrały zgodnie po 3-1. CSM Volei  Alba Blaj pokonała na własnym parkiecie Volero Zurych, natomiast Developres Rzeszów pokonały Mulhouse. Przypomnijmy, że mecz rzeszowianek rozgrywany na innej hali (przy V LO w Rzeszowie) ze względu na niedostępność Hali Podromie.

Alba Blaj to żeński klub siatkarski z siedzibą w rumuńskim mieście Blaj. Założony w 2011 roku, szybko piął się po kolejnych szczeblach tabeli tamtejszej ligi. Już w 2014 roku siatkarki wywalczyły brązowy medal Mistrzostw Rumunii. W kolejnych trzech latach zdobywały złoto. Wygrana w ubiegłym roku, połączona z najwyższym stopniem podium Pucharu Rumunii 2017, dało im awans do Ligi Mistrzyń 2017/2018, w której z łatwością pokonały Volero Zurich.

W tym sezonie CSM Volei Alba Blaj zajmuje drugie miejsce w tabeli rozgrywek ligi rumuńskiej. Do tej pory zawodniczki Alby zdobyły 27 punktów. Wygrały 9 meczów i zanotowały tylko jedną porażkę.

Źródło: www.developres.rzeszow.pl / własne

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi