Historyczne wydarzenie na Podkarpaciu. Wielki finał ZGP już w sobotę na kortach Hotelu Arłamów

Już w najbliższą sobotę odbędzie się wielki finał cyklu Łukacijewska Zimowe Grand Prix PodkarpacieLIVE w tenisie ziemnym 2019. 16 uczestników na kortach Hotelu Arłamów**** powalczy o główną nagrodę w kwocie 5 000 złotych. 

Turniej będzie przeprowadzony wedle klasycznej drabinki. Rozstawionych zosatnie najlepszych ośmiu zawodników z klasyfikacji generalnej cyklu, którzy w piątkowy wieczór poznają swoich rywali w 1/8 finału. Mecze 1/8 finału rozpoczną się w sobotę o godzinie 9:00. Finał planowany jest na godz. 19:30.

Głównym faworytem do triumfu w Arłamowie jest Grzegorz Panfil. Finalista Pucharu Hopmana z 2014 roku wygrał rundę eliminacyjną w Stalowej Woli, nie przegrywając po drodze choćby jednego seta. Wśród graczy, którzy mogą zagrozić zabrzaninowi wymienia się przede wszystkim Karola Filara i Tomasza Moczka, kolejno zwycięzców rund w Rzeszowie i Krośnie.

Krwi faworytom mogą napsuć także nastoletni zawodnicy. Miłosz Sroka, Rafał Bednarczuk czy Aleks Majewski podczas turniejów eliminacyjnych udowodnili, że drzemie w nich spory potencjał. Jakby tego było mało, wymieniona trójka przystąpi do Turnieju Finałowego z rozstawieniem, co oznacza że w I rundzie trafią na teoretycznie słabszych rywali.

Łącznie na liście startowej znajduje się 16 graczy, w tym ośmiu reprezentantów Podkarpacia. Wartym odnotowania jest udział w turnieju finałowym Dominiki Szczotki, czyli jedynej uczestniczki cyklu Łukacijewska ZGP PodkaracieLIVE w tenisie.

Lista startowa wielkiego finału cyklu Łukacijewska Zimowe Grand Prix PodkarpacieLIVE w Arłamowie:

 1. Tomasz Moczek (Skarżysko-Kamienna)
 2. Grzegorz Panfil (Zabrze)
 3. Karol Filar (Rzeszów)
 4. Leszek Wrzesień (Warszawa)
 5. Jakub Tokarz (Nowy Sącz)
 6. Miłosz Sroka (Przemyśl)
 7. Rafał Bednarczuk (Świdnik)
 8. Aleks Majewski (Rzeszów)
 9. Patryk Majewski (Krosno)
 10. Krzysztof Karwański (Rzeszów)
 11. Wiktor Nogawka (Nowy Sącz)
 12. Paweł Ciuła (Mielec)
 13. Filip Sobczyk (Stalowa Wola)
 14. Paweł Godek (Nowy Sącz)
 15. Andrzej Moczek (Skarżysko-Kamienna)
 16. Dominika Szczotka (Jarosław)

Start: godz. 9:00

Nagroda główna: 5 000 złotych

Transmisja: PDK Live

 

 

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi