Grupy na Łukacijewska ZGP w Stalowej Woli rozlosowane. Start w sobotę o 9:00

Przed nami III runda Łukacijewska Zimowe Grand Prix PodkarpacieLIVE w tenisie ziemnym. W Stalowej Woli udział zapowiedziało 36 zawodników. W piątkowe popołudnie uczestnicy III rundy poznali swoich rywali w fazie grupowej.

Przypomnijmy, że półfinaliści turnieju w Stalowej Woli uzyskają przepustki do wielkiego finału cyklu Łukacijewska Zimowe Grand Prix PodkarpacieLIVE zaplanowanego na kortach Hotelu Arłamów**** (23 lutego). Transmisja z wydarzenia na żywo na antenie PDK Live.

godz. 9:00 – Zychowicz vs. Jasiak (III)

godz. 10:40 – Paliński vs. Zychowicz (centralny)

godz. 10:40 – Świder vs. Dąbrowski (IV)

godz. 13:10 – Sobczyk vs. Dąbrowski (centralny)

• Grupa D

Przemysław Sioda

Bartosz Wojnar

Mariusz Dereń

godz. 9:00 – Sioda vs. Wojnar (centralny)

godz. 9:50 – Siek vs. Wierzgacz (IV)

godz. 11:30 – Słapiński vs. Siek (centralny)

godz. 14:50 – Słapiński vs. Wierzgacz (III)

Michał Szura

godz. 9:50 – Bednarczuk vs. Szura (centralny)

godz. 11:30 – Bednarczuk vs. N. Nogawka (III)

godz. 14:50 – N. Nogawka vs. Szura (IV)

• Grupa H

Jakub Klepacki

Andrzej Moczek

Arkadiusz Nogawka

godz. 9:50 – Klepacki vs. A.Moczek (III)

godz. 11:30 – Klepacki vs. A.Nogawka (II)

godz. 14:50 – A.Moczek vs. A.Nogawka (II)

• Grupa I

Tomasz Banasiewicz

Bartosz Ciak

Wiktor Nogawka

godz. 12:20 – W.Nogawka vs. Banasiewicz (centralny)

godz. 14:00 – W.Nogawka vs. Ciak (III)

godz. 15:40 – Banasiewicz vs. Ciak (III)

• Grupa J

Grzegorz Panfil

Maksymilian Kłęk

Bartosz Marszałek

godz. 12:20 – Kłęk vs. Marszałek (III)

godz. 14:00 – Kłęk vs. Panfil (centralny)

godz. 14:00 – Krasula vs. Wrzesień (IV)

godz. 15:40 – Darowski vs. Wrzesień (centralny)

• Grupa L

Grzegorz Szczotka

Mateusz Maciej

Tomasz Moczek

godz. 12:20 – T.Moczek vs. Maciej (II)

godz. 14:00 – T.Moczek vs. Szczotka (II)

godz. 15:40 – Szczotka vs. Maciej (IV)

—————————————————————————–

* – numer kortu na którym rozgrywany będzie mecz

Awans do fazy pucharowej, która rozpocznie się w sobotę o godz. 17:30 uzyskają zwycięzcy grup oraz czterech najlepszych zawodników z drugich miejsc (na podstawie bardziej korzystnego bilansu gemów). Po fazie grupowej utworzona zostanie tabelka zbiorcza, na bazie której przypisane zostaną rozstawienia na fazę pucharową. O hierarchii w pierwszej kolejności decydować będzie zajęte miejsce w tabeli w fazie grupowej, a następnie różnica pomiędzy gemami wygranymi, a przegranymi. W przypadku równości obu czynników zadecyduje wyższe miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu, a w przypadku dalszego braku rozstrzygnięcia – losowanie.

Ważne info!

Mecze grupowe, 1/8 finału i 1/4 finału odbywają się do dwóch wygranych setów. Zwycięzcą seta zostaje gracz, który jako pierwszy wygra 4 gemy. Gemy nie odbywają się na przewagi. W przypadku równowagi, to podający wybiera stronę na którą pośle piłkę. W przypadku stanu 3:3 w gemach rozgrywany zostaje tie-break do 7. zdobytego punktu przez któregoś z graczy (na przewagi). W przypadku stanu 1:1 w setach rozgrywany zostaje tie-break do 10. zdobytego punktu przez któregoś z graczy (na przewagi).

Mecze 1/2 finału i finał odbywają się do trzech wygranych setów. Zwycięzcą seta zostaje gracz, który jako pierwszy wygra 4 gemy. Gemy nie odbywają się na przewagi. W przypadku równowagi, to podający wybiera stronę na którą pośle piłkę. W przypadku stanu 3:3 w gemach rozgrywany zostaje tie-break do 7. zdobytego punktu przez któregoś z graczy (na przewagi). W przypadku stanu 2:2 w setach rozgrywany zostaje tie-break do 10. zdobytego punktu przez któregoś z graczy (na przewagi).