Asseco Resovia przegrała 0-3 w meczu z Trentino. Tym samym siatkarze z Rzeszowa zmierzą się w półfinale rozgrywek z Cutine Lube Civitanova. Oto co powiedzieli zawodnicy i trenerzy po tym meczu.

Luke Perry:

Pierwsze dwa sety były wyrównane, ale Trentino to bardzo dobry zespół i zrobili to, co takie drużyny powinny robić – przeważyli szalę na swoją korzyść w końcówce. Jesteśmy trochę rozczarowani, ponieważ nie wykorzystaliśmy szans, które mieliśmy. Przed nami mecz przeciwko Cucine Lube, musimy się skupić na własnej grze i obejrzeć video. Civitanova to bardzo dobry zespół, ale my nie mamy presji, chcemy się dobrze bawić i znaleźć swój rytm, bo za chwilę wracamy do PlusLigi. W sobotę musimy się skupić na własnej grze i spróbować pokonać bardzo dobry zespół.

Marcin Możdżonek:

Sztab trenerski zdecydował o zmianie wyjściowego zestawienia na dzisiejszy mecz, myślę, że ten odpoczynek był potrzebny części zawodnikom. W sobotę przeciwko Lube musimy zagrać twardo, nieustępliwie, trzymać ich pod presją swoim serwisem, musimy unikać prostych błędów i powinno być dobrze. Nie lubię mówić, że my możemy wygrać, a nie musimy, ale trochę tak jest – mamy medal do wygrania, z tym, że nam będzie się o niego grało łatwiej niż innym zespołom.

Gheorghe Cretu

Mieliśmy szansę na zwycięstwo w pierwszych dwóch setach, ale to był pozytywny mecz i bardzo się cieszę, ponieważ zawodnicy, którzy do tej pory grali mniej potrzebowali takiego spotkania. W Częstochowie nie będziemy faworytami, ale zamierzamy walczyć bez względu na to kto będzie stał po drugiej stronie siatki. Dziś było dla nas ważne, aby dać możliwość odpoczynku zawodnikom, którzy do tej pory spędzali dużo czasu na boisku.

Rafał Buszek:

Na pewno szkoda tych dwóch pierwszych setów, bo mieliśmy w nich swoje szanse, mieliśmy piłkę po swojej stronie i powinniśmy kończyć najważniejsze akcje. W trzecim secie zaczęliśmy słabo, trzeba było gonić przeciwnika, a to był przeciwnik z najwyższej półki. Do Częstochowy jedziemy z bardzo dobrym nastawieniem, nie mamy nic do stracenia.

Kovacevic Uros – Trentino

Zdecydowanie  wyszliśmy na boisko po zwycięstwo, to był nasz cel, który osiągnęliśmy. Było bardzo ciężko grać przeciwko Resovii, którzy grali u siebie. Jednakże udowodniliśmy, że przyjechaliśmy tu wygrać każdy mecz. Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ udało nam się zająć pierwsze miejsce, mimo, że mieliśmy wiele problemów z drużyną z Brazylii.

Van Garderen Maarten  – Trentino

To był ciężki turniej w grupie, ale zagraliśmy dobrze. Musieliśmy się jednak bardzo postarać, żeby go wygrać. Mogliśmy nauczyć się tutaj wielu rzeczy. Teraz należy się naładować, ponieważ przed nami ciekawy ale i trudny pojedynek w kolejnej fazie.

3 thoughts on “Gheorghe Cretu: „Mieliśmy szansę na zwycięstwo w pierwszych dwóch setach, ale to był pozytywny mecz”. Wypowiedzi pomeczowe