Finał Ligi Siatkówki Kobiet nie dla Developres-u Rzeszów. Porażka z ŁKS-em Łódź

fot.developres.rzeszow.pl

Developres Rzeszów był o krok od wejścia do finału Ligi Siatkówki Kobiet. Siatkarki z Rzeszowa dzieliło zaledwie pięć punktów od finału, ale ŁKS Łódź odrobił straty, wygrał decydującą partię i zagra w finale z Chemikiem Police.

Spotkanie półfinałowe pomiędzy Developresem Rzeszów a ŁKS-em Łódź od początku było bardzo emocjonujące. W pierwszej partii doszło do gry na przewagi. W tej rozgrywce lepsze okazały się przyjezdne i pierwszy set padł ich łupem.

W drugiej partii po zagrywce Anny Kaczmar gospodynie prowadziły 5-0. Była to pokaźna zaliczka na dalszą część gry. Developres nie bez problemów, ale utrzymał prowadzenie i na dziesięciominutową przerwę siatkarki schodziły do szatni przy wyniku 1-1.

Trzeci set miał podobny przebieg jak drugi. Zaczęło się od mocnego uderzenia Developres-u i gospodynie miały osiągnęły przewagę 9-1. Później już miejscowe tylko powiększały przewagę i ostatecznie set trzeci zakończył się pogromem 25-11.

Czwarty set rozpoczął się od walki punkt za punkt. Jednak od stanu 7-7 Developres zdobył aż osiem punktów z rzędu i było 15-7. Następnie wydawało się, że podopieczne Lorenzo Micellego kontrolują seta i pewnie zmierzają do finału. Nic z tych rzeczy. Przy stanie 20-15 miejscowe stanęły i przegrały seta 26-28.

O tym kto zagra w finale miała zdecydować rozgrywka tie-breakowa. W niej lepsze okazały się zawodniczki ŁKS-u Łódź i to one zagrają w meczu o złoty medal z Chemikiem Police.

Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (27:29, 25:17, 25:11, 26:28, 13:15)

Developres Rzeszów:
Rousseaux (24), Ptak (12), Żabińska (15), Kaczmar (2), Helić (21), Blagojević (12), Sawicka (libero) oraz Rabka (1), Kaczorowska (3), Andruszko (2) i Nowakowska

ŁKS Łódź:
Kwiatkowska (4), Sielicka (21), McClendon (7), Kowalińska (22), Efimienko-Młotkowska (13), Papafotiou (2), Strasz (libero) oraz Szyjka, Rafałko, Mras (1) i Wawrzyńczyk (1)

MVP: Zuzanna Efimienko-Młotkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przejdź do paska narzędzi