Ferdinando De Giorgi zwolniony

Ferdinando De Giorgi został zwolniony z funkcji trenera reprezentacji Polski Siatkarzy. Działacze PZPS zdecydowali, że po bardzo słabym sezonie nie chcą kontynuować współpracy z Włochem.

Ferdinando De Giorgi został zwolniony z funkcji trenera reprezentacji Polski. Włoch nie zdołał na początku sezonu wprowadzić Polaków do Final Six Euroligi. Jednak utrzymywał, że najważniejszą imprezą będą Mistrzostwa Europy rozgrywane w Polsce.

Tam również Polacy nie zachwycili i odpadli w 1/8 finału po blamażu 0-3 z Reprezentacją Słowenii.

Oto fragment Oświadczenia PZPS:

„Na podstawie wniosków przedstawionych przez Wydziały Szkolenia i Trenerski, rozmów z Ferdinando de Giorgim oraz dyskusji na forum Zarządu, Zarząd postanowił odwołać Ferdinado de Giorgiego z funkcji trenera reprezentacji Polski mężczyzn ze względu na brak satysfakcjonujących wyników sportowych w sezonie 2017.

Zarząd zdając sobie sprawę z wyzwań stojących przed męską kadrą, której zasadniczym celem jest awans do turnieju olimpijskiego w roku 2020 – wymagający w kolejnych latach obecności w czołówce turniejów światowych i kontynentalnych, ze względu na kluczową pozycję w rankingach FIVB i CEV przy planowanym systemie kwalifikacji olimpijskich, a przede wszystkim biorąc pod uwagę potencjał polskiej, męskiej siatkówki postanowił niezwłocznie rozpocząć proces wyłonienia nowego trenera kadry mężczyzn

Polski Związek Piłki Siatkowej dziękuje Ferdinado de Giorgiemu za współpracę i życzy powodzenia w przyszłości.”

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi