Fatalny mecz Sokoła Łańcut

W 11 kolejce 1.ligi mężczyzn mecz na szczycie, zespół Jamalex Polonia 1912 Leszno podejmował ekipę PTG Sokół Łańcut.

Spotkanie rozgrywane 18.11 w Lesznie określane było meczem na szczycie bowiem oba zespoły w tym sezonie prezentowały niezłą wysoką formę i zajmowały wysokie pozycje w ligowej tabeli.

Otwarcie spotkania należało do gości z Łańcuta, którzy cała pierwszą część spotkania dominowali nad zespołem Jamalexu Polonia 1912 Leszno  i zwyciężyli pewnie prowadząc 21:9.

Wysokie prowadzenie chyba zbytnio rozluźniło koszykarzy z województwa podkarpackiego bowiem w kolejne 10 minut roztrwonili całą przewagę i po połowie spotkania przegrywali 33:29.

Niestety nawet sroga porażka z drugiej kwarty nie była w stanie poderwać Sokoła do lepszej gry co skutecznie wykorzystywali koszykarze z Leszna wygrywając trzecią część spotkania 27:11.

Ekipa Sokoła Łańcut zaprezentowała się fatalnie a poziomem gry wyraźnie odstawała od rywali którzy lekko, łatwo i przyjemnie zdobywali kolejne punkty.

Ostatnie 10 minut było tylko dopełnieniem wyroku a dziesięciopunktowa przewaga zdobyta w ostatnim fragmencie spotkania pozwoliła ostatecznie pokonać wicelidera  aż 30 punktami 79:49.

Dla Jamalexu Polonia 1912 Leszno Punktowali:  Adam Kaczmarczyk 16, Stanferd Sunny 15, Radosław Trubacz 12, Kamil Chanas 10, Przemysław Wrona 7, Jakub Kobel 6, Nikodem Sirijatowicz 4, Adam Krajweski 3, Maciej Rostalski 2, Kacper Kurkowiak 2, Szymon Milczyński

Dla Sokoła Łańcut punktowali: Bartłomiej Karolak 16, Kamil Zywert 9, Adrian Inglot 7, Rafał Kulikowski 6, Marek Zywert 5, Maciej Klima 2, Adrian Warszawski 2, Artur Włodarczyk 2

Komisarz: Wacław Woźniewski Sędziowie: Maciej Dębowski, Michał Pietrakiewicz, Tomasz Konopacki