Emocje w Toruniu! Miasto Szkła Krosno po dogrywce uległo Polskiemu Cukrowi

Wielkie emocje zaserwowali kibicom koszykarze Polskiego Cukru Toruń i Miasta Szkła Krosno. W piątkowym meczu o zwycięstwie musiała zdecydować dogrywka. Ostatecznie lepsi okazali się zawodnicy z Torunia, którzy wygrali 99-91.

Piątkowe spotkanie rozpoczęło się od dominacji Polskiego Cukru Toruń. Pierwszą kwartę „Twarde pierniki” wygrały aż dziesięcioma punktami z Miastem Szkła Krosno. W drugiej odsłonie goście się zrewanżowali i na przerwę z jednopunktową przewagą schodzili gospodarze.

Po zmianie stron mieliśmy wyrównaną walkę. Trzecia kwarta padał łupem Polskiego Cukru. Jednak największe emocje czekały na nas w ostatnich sekundach meczu. Najpierw Jordan Loveridge rzucił „trójkę” i goście kilka sekund przed końcem meczu prowadzili 80-79. Później Michael Umeh wykorzystał jeden z dwóch rzutów osobistych.

Po drugiej stronie kosza Jabarie Hinds spudłował za „3”. Natomiast Robert Lowery nie wykorzystał akcji na wygraną dla gospodarzy i obie ekipy mogły przygotowywać się do dogrywki.

W ostatnich pięciu minutach gry na prowadzenie wyszli podopieczni Mariusza Niedbalskiego, ale później doskonale spisywał się Umeh. Gospodarze zanotowali serię 13-3 i wygrali mecz 99-91.

Polski Cukier Toruń – Miasto Szkła Krosno 99:91 (27:17, 17:26, 16:14, 20:23, d. 19:11)