Dwie porażki Sokoła Łańcut w finale 1 ligi ze Spójnią Stargard. W czwartek mecz w Łańcucie

Sokół Łańcut dwukrotnie przegrał na wyjeździe ze Spójnią Stargard w finale 1 ligi koszykówki. W pierwszym meczu gospodarze wygrali zaledwie trzema punktami, w drugim zwycięstwo Spójni nie podlegało dyskusji.

W sobotę zainaugurowano finał 1 ligi koszykówki. Spotkał się w nim zwycięzca rundy zasadniczej Spójnia Stargard z trzecią ekipą Sokołem Łańcut. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw a nagrodą jest awans do Energa Basket Ligi.

W sobotnie spotkanie lepiej weszli przyjezdni, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili jednym punktem. Do przerwy ekipa prowadzona przez Dariusz Kaszowskiego powiększyła przewagę do pięciu oczek.

Po zmianie stron Spójnia Stargard wzięła się za odrabianie strat. Gospodarze wyszli na prowadzenie 41-36, ale dzielny Sokół Łańcut się nie poddawał i rzucił dziewięć punktów z rzędu. Przed ostatnią kwartą goście mieli trzy oczka więcej.

W ostatniej odsłonie tego pojedynku wydawało się, że pierwsze zwycięstwo w finale padnie łupem ekipy z Podkarpacia. Na pięć minut przed końcem meczu Sokół Łańcut prowadził jedenastoma oczkami. Wtedy Krzysztof Koziorowicz wziął czas, ustawił zespół do dalszej walki. W tym samym czasie wzmógł się doping na hali w Stargardzie. Gospodarze odrobili starty i w konsekwencji wygrali pierwszy mecz 76-73.

W niedzielę spotkanie miało zupełnie inny przebieg. Gospodarze rozpoczęli drugi mecz od prowadzenie 7-0 i praktycznie cały czas to oni kontrolowali przebieg meczu. Po pierwszej kwarcie mieli pięć punktów przewagi. Po dwudziestu minutach gry przewaga Spójni urosła o kolejne dwa oczka, było 53-46.

Po zmianie stron gospodarze jeszcze bardziej powiększali przewagę. Trzecią kwartę wygrali 25-18, a w ostatniej kwarcie było 27-19 i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 105-83. Tym samym po dwóch meczach finałowych Spójnia prowadzi 2-0 i do wywalczenia awansu brakuje im jednego zwycięstwa.

Teraz rywalizacja przenosi się do Łańcuta. Trzeci mecz odbędzie się w czwartek, a ewentualne czwarte spotkanie w piątek. Już teraz zapraszamy na transmisję wideo na żywo z meczów w Łańcucie – transmisję przeprowadzi podkarpacieLIVE.TV – największa sportowa telewizja internetowa w regionie.

Spójnia Stargard – Sokół Łańcut 76:73 (19:20, 11:15, 18:16, 28:22)