Drugie zwycięstwo Asseco Resovii w lidze!

Asseco Resovia Rzeszów pokonała Chemik Bydgoszcz na własnym boisku 3:2. Na najlepszego zawodnika spotkania wybrany został Bartłomiej Lemański.

Po raz pierwszy od długiego czasu rzeszowianie zasmakowali zwycięstwa w lidze. Mecz rozegrany w Hali na Podpromiu od początku był wyrównany. W pierwszym secie walka, która toczyła się punkt za punkt została przełamana przez rzeszowian, w wyniku czego odskoczyli oni na 3 oczka. Nerwowo zrobiło się za to w końcówce, kiedy to rozpoczęła się gra na przewagi. Resovia zwyciężyła w niej 27:25.

Kolejne wyjście na boisko sprawiło, że drużyna  z Bydgoszczy była bardziej pewna siebie i toteż pokazała swoją grą. Mimo iż Pasy odrobiły stratę i przez długi czas prowadziły (17:13) nie dały rady utrzymać tego do piłki setowej. Przez liczne błędy w końcówce przegrały do 22.

W trzeciej odsłonie również dominację swą zaczął pokazywać Chemik, jednak tak jak stało się to w poprzedniej partii, strata została nie tylko odrobiona, ale też i dała siłę do wyjścia na czteropunktowe prowadzenie. Po przerwie, o którą w tej sytuacji poprosił trener drużyny gości, bydgoszcznie przeskoczyli prowadzących gospodarzy, jednak nie udało im się zwyciężyć seta.

Triumfatorzy poprzedniej partii do czwartej weszli z większym entuzjazmem. Wygrywali bowiem początkowo 6:1. Rzecz zmieniła się wraz z remisem do 9. Mimo zbliżenia się niebezpiecznie gości to oni nadal wiedli prym. Nerwowo zrobiło się w samej końcówce, kiedy to walka na przewagi dała Chemikowi wygraną.

Ostatni set był największym starciem. Żadna z drużyn nie chciała opuścić boiska z 0 na koncie. Zmagania punkt za punkt dały ostatecznie zwycięstwo Asseco Resovii, które jest ich drugim ligowym zwycięstwem w tym sezonie.

Asseco Resovia Rzeszów- Chemik Bydgoszcz 3:2

(27:25, 22:25, 26:24, 26:28, 16:14)

Asseco Resovia: Shoji, Możdżonek, Mika, Jarosz, Lemański, Rossard, Perry (libero) oraz Kozub, Buszek, Schulz, Smith.

Chemik: Vinhedo, Kovacević, Morozow, Filipiak, Lipiński, Szalacha, Kowalski (libero) oraz Lesiuk, Gryc, Sieńko, Bobrowski (libero).

MVP: Bartłomiej Lemański (Asseco Resovia Rzeszów).