Developres SkyRes Rzeszów w Finale Pucharu Polski Kobiet!

Developres SkyRes Rzeszów wygrał mecz połfinałowy z ŁKS-em Commercecon Łódź. MVP została Agnieszka Rabka.

Od początku pierwszego seta grę prowadziły siatkarki z Łodzi, które utrzymywały bezpieczną przewagę aż do 18 punktu. Właśnie wtedy drużyna Developresu zremisowała z gospodyniami i rozpoczęła się dużo żywsza walka o wynik, trwająca do zakończenia partii. Szalę zwycięstwa na swoją korzyść udało się przechylić ŁKS-owi, który zwyciężył 29-27.

Kolejne wejście na boisko od początku było wyrównane. Rzeszowianki nie chciały oddać wygranej w drugiej części spotkania i po remisie w 12 punkcie nie dały już szansy gospodyniom się wyprzedzić. Zakończyły seta 18-25.

Po przerwie Developres pokazał swoją pewność siebie od pierwszej piłki i utrzymywał przez większość czasu 8- punktową przewagę nad rywalem. Pod koniec seta sytuacja uległa nagłej zmianie. Kiedy przyjezdne zgromadziły na swoim koncie 24 punkty i wydawać by się mogło, że wygrają tę część do 16, gospodynie zaczęły niezwykłą walkę, doprowadzając do remisu. Ostatecznie to jednak siatkarki z Rzeszowa uratowały swój wynik i wygrały do 24.

Ostatnia partia była z początku wyrównana. Gospodynie, mimo że zmuszone były do gonienia rywalek, zremisowały do 9. Przyjezdne szybko jednak zaczęły zwiększać przewagę nad ŁKS-em, któremu nie pomogło nawet ponowne przebudzenie w końcówce.

ŁKS Commercecon Łódź – Developres SkyRes Rzeszów (1-3)

(29-27, 18-25, 24-26, 19-25)

Developres SkyRes Rzeszów: Tokarska, Witkowska, Blagojević, Zaroślińska-Król, Mlejnkova, Barakowa, Sawicka (libero)

ŁKS Commercecon Łódź: Muhlsteinova, Bidias, Wójcik A., Alagierska, Bociek, Efimienko-Młotkowska, Strasz (libero)