Developres SkyRes Rzeszów rozbity przez BKS Profi Credit Bielsko-Biała

KS Developres SkyRes Rzeszów przegrał z BKS Profi Credit Bielsko-Biała w Hali pod Dębowcem.

Od początku gry to drużyna gospodyń przejmowała kontrolę nad piłką. Niespodziewanie na 4-punktowe prowadzenie wyszły siatkarki z Rzeszowa. Chwilowa dobra passa nie pomogła jednak przyjezdnym utrzymać wyniku. Zostały one dogonione w końcówce seta, kiedy to rozpoczęła się poważna walka o każdy punkt. Ostatecznie to gospodynie zwyciężyły 26-24.

Druga partia rozpoczęła się prowadzeniem Developresu. Jednak podobnie jak w poprzednim secie, nie trwało to długo. Gospodynie znacznie oddaliły się od rywalek i zakończyły tę część spotkania 25-19.

W końcówce trzeciego seta przyjezdne pokazały, że przyjechały walczyć do końca. Po przerwie udało im się nie tylko dogonić rywalki, ale również wygrać 25-22.

Ostatnie wejście na boisko rozpaliło nadzieje kibiców z Rzeszowa. Czwarta partia okazała się jednak jedynie demonstracją siły gospodyń, które prowadząc seta zakończyły go 25-14.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Developres SkyRes Rzeszów (3-1)

(26-24, 25-19, 22-25,  25-14)

BKS Profi Credit Bielsko-Biała: Nowicka 4, Konieczna 12, Moskwa 12, Herelova 12, Różański 24, Mucha 19, Mar-Erwardt (libero), Krajewska, Jagodzińska 1. Trener Bartłomiej Piekarczyk.

Developres SkyRes Rzeszów : Barakova 1, Zaroślińska-Król 19, Tokarska 8, Witkowska 10, Blagojević 11, Mlejnkova 8, Sawicka (libero) oraz Medyńska (libero), Rabka 1, Hatala 1, Żabińska 3, Jenewa 2. Trener Lorenzo Micelli.