Developres Rzeszów wygrał w Toruniu, ale stracił punkty. Tylko 3-2 z Poli Budowlanymi Toruń

Developres Rzeszów pokonał Poli Budowlanych Toruń 3-2 na wyjeździe. Niespodziewanie gospodynie wygrały aż dwa sety i pozbawiły faworytki z Rzeszowa jednego punktu.

Developres Rzeszów fatalnie rozpoczął mecz z Poli Budowlanymi Toruń. Dwa pierwsze sety padły łupem gospodyń. Najpierw gospodynie zwyciężyły 25-23. W kolejnej partii podopieczne Lorenzo Micelliego zagrały jeszcze gorzej i zdołały ugrać zaledwie 20 punktów.

Jednak po długiej przerwie Developres Rzeszów zagrał już na swoim poziomie. W trzeciej partii siatkarki z Rzeszowa nie dały szans gospodyniom i wygrały 25-16. W czwartym secie znów lepiej rozpoczęły gospodynie, ale przyjezdne szybko opanowały sytuację. Developres odrobił straty i powiększał przewagę. Ostatecznie przyjezdne wygrały czwartą partię do 18 i meczu był wynik 2-2. Przed nami do rozegrania był tie-break.

Tutaj rywalizacja toczyła się punkt za punkt. I tak aż do stanu 13-13. Wtedy Poli Budowlane Toruń zdobyły punkt po ataku Kingi Hatali i gospodynie miały pierwszą piłkę meczową. Jednak z opresji Developres wybawiła Helene Rousseaux. Piąta partia zakończyła się wygraną 17-15 Developresu i rzeszowianki zwyciężyły w całym meczu 3-2. Najlepszą zawodniczką spotkania uznana została Katarzyna Żabińska.

Poli Budowlani Toruń – Developres SkyRes Rzeszów 2:3 (25:23, 25:20, 16:25, 18:25, 15:17)