Developres Rzeszów sięgnął po trzy punkty w meczu z Treflem Proximą Kraków

Developres Rzeszów nie miał problemów z pokonaniem ekipy Trefla Proximy Kraków. Rzeszowianki sięgnęły po zasłużone trzy punkty rozbijając ekipę przyjezdnych.

Developres Rzeszów wygrał z Treflem Proximą Kraków 3-0. Początek meczu był bardzo wyrównany, aż do stanu 12-12. Później przyjezdne nie potrafiły wyjść z jednego ustawienia i gospodynie zdobyły trzynaście (!) punktów z rzędu i wygrały set 25-12.

Drugi set był jeszcze gorszy dla ekipy z Krakowa. W rzeszowskiej ekipie wszystko znakomicie funkcjonowało. Bardzo dobrze prezentowały się obie środkowe, czyli Monika Ptak i Katarzyna Żabińska. Świetnie serwowała Hellene Rousseaux, a swoje robiła Jelena Blagojević. Ostatecznie drugi set zakończył się jeszcze większym pogromem niż pierwszy. Podopieczne Lorenzo Micelliego wygrały 25-9.

Po długiej przerwie wydawało się, że trzecia odsłona będzie miała podobny przebieg do dwóch wcześniejszych. Jednak tak się na stało. Zawodniczki Trefla Proximy Kraków podjęły walkę, nawet wyszły na dwupunktowe prowadzenie, które zniwelowała dopiero trudnym serwisem Kamila Ganszczyk. Ostatecznie siatkarki Developresu Rzeszów wygrały 25-19 i w całym meczu tryumfowały 3-0. Zawodniczką meczu uznano Hellen Rousseaux.

Developres SkyRes Rzeszów – Trefl Proxima Kraków 3:0 (25:12, 25:9, 25:19)