Developres Rzeszów przegrał w tie-breaku z ŁKS Commercecon Łódź

Developres Rzeszów przegrał z ŁKS Commercecon Łódź w Atlas Arenie w Łodzi 2-3 w emocjonującym meczu na szczycie Ligi Siatkówki Kobiet. Najlepsza na parkiecie uznana została Izabela Kowalińska.

Mecz rozpoczął się do prowadzenia Developresu Rzeszów 11-9, jednak szybko ta przewaga została roztrwoniona i ostatecznie siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź zwyciężyły 25-20.

W drugim secie znowu przyjezdne zaczęły od prowadzenia, a po ataku Regiane Bidias w antenkę było już 4-1. Developres powiększał przewagę, jednak w końcówce seta ją stracił. Ostatecznie w grze na przewagi lepsze okazały się podopieczne Lorenzo Micelliego i wygrały 27-25.

Po przerwie lepiej w mecz weszły gospodynie, ale szybko ta przewaga została zniwelowana. Najpierw po ataku Jeleny Blagojević przyjezdne wyszły na prowadzenie 24-21. Chwile później po ataku Helene Rousseaux Developres Rzeszów prowadził w setach 2-1.

Czwarty set był podobnie jak wcześniejsze bardzo emocjonujący. Cały czas zmieniało się prowadzenie w tej partii. Ostatecznie po ataku Zuzanny Efimienko ŁKS Łódź wygrał tego seta 25-22 i doprowadziła do tie-breaka.

W decydującym secie Adela Halić wyprowadziła Developres na prowadzenie 3-1. Jednak nie udało się dowieźć prowadzenia do końca i w ostatniem secie wygrały siatkarki ŁKS-u Łódź i cały mecz padł ich łupem 3-2. MVP spotkania uznana została Izabela Kowalińska.

ŁKS Commercecon Łódź – Developres SkyRes Rzeszów 3:2 (25:20, 25:27, 22:25, 25:22, 15:13)