Developres Rzeszów pokonał PTPS Piłę

Developres Rzeszów pokonał 3-1 na wyjeździe PTPS Piłę. Zawodniczki z Rzeszowa zgarnęły 3 punkty meczowe i wróciły na 3. miejsce w tabeli Orlen  Ligi. MVP spotkania została Agnieszka Rabka.

Mecz zaczął się od ataku Helene Rousseaux. Ze środka odpowiedziała Jelena Trinic i było 1-1. Następnie była walka punkt za punkt, ale ostatecznie zawodniczki PTPS Piła wygrały pierwszą partię po autowym ataku Adele Helić.

W drugiej odsłonie meczu Developres Rzeszów uzyskał punktową przewagę, którą utrzymał do końca seta i w meczu Orlen Ligi było 1-1.

Trzeci set rozpoczął się od długiej akcji, zakończonej na korzyść Developresu Rzeszów przez Helene Rousseaux. Od razu odpowiedziały pilanki, ale ponownie Rousseaux dała prowadzenie przyjezdnym. Set był wyrównany a zakńczyła go Adele Helić atakiem w blok-aut.

Czwarty set rozpoczął się od prowadzenie przyjezdnych 6-0! Później punkt dla PTPS Piła zdobyła Karolina Różycka, ale wciąż lepiej dysponowane były rzeszowianki i wciąż powiększały przewagę. Po zablokowaniu Różyckiej było 9-1. W dalszej części seta faworytki kontrolowały przebieg tej partii i ostatecznie wygrały 25-16, a w całym meczu 3-1 w setach.

PTPS PIŁA vs DEVELOPRES RZESZÓW 1:3 (25:23, 19:25, 21:25, 16:25)