Developres Rzeszów bliżej finału. Pokonały ŁKS Łódź 3-2

Po bardzo dobry, długim i emocjonującym meczu Developres Rzeszów pokonał zawodniczki ŁKS-u Łódź 3-2. Tym samym rzeszowianki są bliżej finału.

Spotkanie rozpoczęło się od walki punkt za punkt. Jednak chwilę później po atakach Katarzyny Żabińskiej Developres Rzeszów wyszedł na minimalne prowadzenie. Później gra się ponownie wyrównała ŁKS Łódź i było 18-18. O tryumfie gospodyń dwie akcje Jeleny Blagojević oraz zagrywka Ewy Żak i set skończył się wynikiem 25-22.

Druga odsłona tego pojedynku rozpoczęła się od prowadzenia Developresu Rzeszów. Gospodynie dobrze prezentowały się na zagrywce i zbudowały przewagę (12:3), którą kontrolowały do końca tego pojedynku i po dwóch setach było 2-0.

Po długiej przerwie obie ekipy weszły jakby odmienione. Tym razem to ŁKS Łódź osiągnął przewagę, którą utrzymał do końca trzeciej partii i w meczu było już tylko 2-1.

Czwarta partia miała podobny przebieg do trzeciej. Ponownie zawodniczki ŁKS-u osiągnęły sporą przewagę. Jednak tym razem Developres odrobił straty i toczyła się walka punkt za punkt na przewagi. Przy wyniku 28-27 Jelena Blagojević została zablokowana i w meczu było 2-2.

W tie-breaku Blagojević się zrehabilitowała i zaraz na początku zdobyła dwa punkty blokiem. Później gospodynie dołożyły kolejne punkty i przy zmianie stron było 8-3 dla Developresu Rzeszów. Gospodynie nie wypuściłhy prowadzenia z rąk. Kamila Ganszczyk zakończyła spotkanie dobrym serwisem. Tym samym po pierwszym meczu półfinałowym bliżej finału są podopiecznie Lorenzo Micelliego.

Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 3:2 (25:22, 25:21, 16:25, 27:29, 15:7)