Derby dla Sokoła

W 5. kolejce 1.ligi koszykówki nadszedł czas na spotkanie pomiędzy dwiema drużynami  z województwa podkarpackiego.
Podkarpackie derby wyraźnie wygrała ekipa PTG Sokół Łańcut.

Derbowe spotkanie rozgrywane na hali w Tarnobrzegu trzymało w napięciu niestety tylko przez pierwszą część meczu.
W 1 kwarcie zespoły Siarki Tarnobrzeg i Sokoła Łańcut toczyły naprawdę wyrównany bój godny derbowego spotkania.

Pierwsze punkty zdobyła ekipa Siarki, która jednak przez pozostałą część spotkania musiała gonić wynik do zdecydowanie mocniej dziś dysponowanego rywala.
Ostatecznie po pierwszych 10 minutach Sokół Łańcut schodził na przerwę z minimalnym prowadzeniem 20:19.

Druga część spotkania zapowiadała się równie obiecująco a w pierwszych minutach drugiej ćwiartki ekipy kilkukrotnie wymieniały się na prowadzeniu.
Jednak w drugiej części tej fazy spotkania goście z Łańcuta popisali się seryjną zdobyczą punktową i wyraźnie odskoczyli od ekipy z Tarnobrzega.

Druga połowa meczu to już popisowa gra w wykonaniu Sokoła w której w pełni zdystansowali gospodarzy.
Po 3 kwarcie w zasadzie już wszystko było jasne bowiem goście prowadzili aż 17 punktami 62:45.

Na ostatnią część spotkania mimo wyraźnej przewagi gości Siarka wyszła zdeterminowała by ugrać dla siebie chociaż jedną kwartę.
Sokół Łańcut miał jednak to spotkanie pod kontrolą i także tą ćwiartkę wygrał 20:18 a całe spotkanie 82:63.

Dla Siarki najlepiej punktowali Jakub Zalewski 18, i Piotr Niedźwiedzki  13 a dla ekipy Sokoła Łańcut Rafał Kulikowski który rzucił 21 punktów oraz Maciej Klima 16.

Siarka Tarnobrzeg – Sokół Łańcut 63:82 (19:20, 13:18, 13:24, 18:20)

Siarka: Zalewski 18, Niedźwiedzki 13, Pabianek 8, Sewioł 8, Nowicki 5, Stanios 5, Gazarkiewicz 3, Nowicki 3.

Sokół: Kulikowski 21, Klima 16, Karolak 15, Marek Zywert 14, Parszewski 5, Warszawski 4, Kamil Zywert 4, Inglot 3, Błachowicz-Kiełb 0, Włodarczyk 0.

Komisarz: Robert Zieliński Sędziowie: Jacek Litawa, Rafał Zuchowicz, Maciej Krupiński