Daria Szczyrba, nowa przyjmująca Karpat: „W Krośnie czuję się bardzo dobrze”

fot.facebook.com/daria.szczyrba.9

Daria Szczyrba  pochodzi z Braniewa, tam też po raz pierwszy udała się na trening siatkarski. Karierę kontynuowała w Orle Malbork. Jednak dopiero w barwach Atomu Trefa Sopot zadebiutowała w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, Orlen Lidze. Od nowego sezonu będzie występować na Podkarpaciu w KSS Karpatach Krosno.

Daria Szczyrba rocznik 1998 zodiakalny strzelec, czyli według Zodiaku kobieta kumpelka, turystka i sportsmenka, pełna energii, szczera i bezpośrednia. Czy to się sprawdza w Pani przypadku?

Na pewno kumpelka. Jak sportsmenka to i turystka, bo uprawianie sportu to zmiany klubów i podróże na mecze – cały rok na walizkach. Po za tym lubię zwiedzać i poznawać nowe miejsca. Energię też muszę posiadać, bo jest potrzebna na boisku gdy gram. Czyli coś się zgadza.

Pochodzi Pani z najstarszego miasta na Warmii Braniewa. Do tej pory Pani kariera była związana z północą kraju. Czy mogłaby Pani przybliżyć krośnieńskim kibicom jak trafiła Pani do siatkówki, jak toczyła się dotychczasowa kariera, kto i co miały największy wpływ na jaj dotychczasowy przebieg?

Urodziłam się w Braniewie, ale mieszkam we Fromborku. Tak cały czas do tej pory byłam związana z klubami z północy Polski. Początki w Braniewie, potem był Orzeł Malbork a następnie Atom Trefl Sopot. Zawsze się zastanawiałam co mnie skłoniło do gry w siatkówkę. Zaczęłam w 2 klasie szkoły podstawowej, pojechałam do Braniewa z koleżanką na trening. Spodobało mi się i zaczęłam systematycznie uczęszczać na zajęcia 3 razy w tygodniu. Tego nie pamiętam, ale moja mama się śmieje, że postawiła mi warunek: albo będę trenować do końca roku albo rezygnuję od razu. Jak już coś robić to solidnie i do końca. I tak do teraz trenuję, nie mogę żyć bez siatkówki. To mama miała największy wpływ na to, że jestem teraz siatkarką, zawsze kiedy chciałam zrezygnować kazała mi poczekać dwa dni i wtedy wszystko pięć razy przemyśleć.

Mój pierwszy kontakt z Panią miał miejsce jeszcze w kwietniu. Kiedy padła propozycja gry w Krośnie czy to było dla Pani zaskoczenie i jakie czynniki zdecydowały, że jest Pani zawodniczką Karpat?

Tak to było zaskoczenie, że ktoś z drugiego końca Polski odezwał się do mnie. Każdą decyzję podejmuję po konsultacji z rodzicami. Tak było też w tym przypadku. Słyszałam o klubie z Krosna dużo dobrego, że panuje tu dobra atmosfera oraz jest klubem stabilnym. Chciałam po prostu grać, szybko zdecydowałam się i jestem w Krośnie.

Czy dwa złote medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski (2015, 2016) oraz srebrny z Młodzieżowych Mistrzostw Polski Młodziczek (tam była Pani najlepiej punktującą zawodniczką turnieju) to największe Pani sukcesy ?

Myślę, że tak te dwa złote i srebrny medal w rozgrywkach Młodej Ligii Kobiet i młodzieżowych to spory sukces w mojej karierze. Uważam też, że sukcesem było IX miejsce drużyny Atomu Trefla Sopot w ubiegłorocznych rozgrywkach Orlen Ligi. Mało kto przed sezonem dawał młodemu zespołowi szanse bycia poza strefą spadkową.

Jak czuje się Pani w Krośnie, w zespole, co może powiedzieć o krośnieńskiej bardzo młodej drużynie i jej szansach na sukces w zbliżającym się sezonie?

W Krośnie czuję się bardzo dobrze. Myślę, że młody zespół, który tworzymy będzie drużyną cechującą się dużą walecznością i zostawi serducho na boisku w czasie gry. Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra. Uważam, że na boisku nie ma czasu na animozje, wzajemne obwinianie się czy krytykę. Takie sprawy jeżeli miałyby się pojawić, zostawia się poza halą, poza boiskiem. Mamy sobie wzajemnie pomagać, być jak jeden organizm. Mam nadzieję, że po prostu będziemy drużyną i tym będziemy wygrywać mecze. Myślę, że niejednokrotnie zaskoczymy swoją postawą drużyny z większym doświadczeniem.

Cały wywiad dostępny: wywiad z Darią Szczyrbą przyjmującą drużyny Karpat

 

 

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi