Bartłomiej Bać: ” Walka o awans była naprawdę ciężka i długa „

Porozmawialiśmy z kapitanem zespołu KS Zaczernie Futsal Team – Bartłomiejem Baciem. Opowiedział nam jak się zaczęła ich przygoda z futsalem, jak wyglądały rozgrywki w II lidze i z kim zmierzą się w barażach o I ligę.

Jesteś kapitanem zespołu. Czujesz się pewniej wyprowadzając zespół na parkiet?

– Na pewno jest to jakaś odpowiedzialność, wychodzę jako pierwszy, wyprowadzam cala nasza drużynę, reprezentuje zespół, dodaje mi to więcej motywacji i większej pewność siebie co zdecydowanie przekłada się na moja grę.

Skąd pomysł na stworzenie drużyny? Od kiedy gracie w futsalu?

– W futsal gramy od wielu lat, zaczęliśmy dokładnie w 2011 roku, gdzie rozpoczynaliśmy grę w Rzeszowskiej Lidze Futsalu, skład co prawda kształtował się z  roku na rok, ale większość zawodników z którymi zaczynaliśmy są tutaj cały czas. Na pomysł żeby założyć drużynę występującą w oficjalnej lidze futsalu wpadliśmy z chłopakami rok temu po dobrych występach w różnych turniejach (takich jak Heiro Futsal Cup), pomyśleliśmy czego by nie spróbować?  Mieliśmy możliwość, założyliśmy zespół i od tego sezonu gramy jako KS Zaczernie Futsal Team.

Ciężko było w wcale o ligowe punkty? Spośród waszych rywali są drużyny z którymi gra się łatwiej i trudniej, czy może wszyscy są równi?

– Bardzo ciężko było praktycznie o każdy punkt w lidze, już na początku przekonaliśmy się o tym w Przeworsku, ze tempo meczów drugo ligowych jest dużo wyższe niż w ligach amatorskich tutaj w Rzeszowie. Trudno wskazać słabszych bądź lepszych przeciwników gdyż każda z drużyn, z która przyszło nam się zmierzyć prezentowała wysoki poziom gry w futsal, na szczęście zdobyliśmy taka ilość punktów która dała nam zwycięstwo w podkarpackiej II lidze.

Między meczami ligowymi jeszcze były rozgrywki PP w którym braliście udział, dotarliście tylko do 1/32 – coś nie poszło , czy może woleliście skupić się na awansie?

– Sam udział w pucharze, do którego musieliśmy się zakwalifikować wygrywając wcześniej z 4 drużynami był dla nas sporym osiągnięciem, trafiliśmy na silny pierwszo ligowy zespół, na tle którego mogliśmy się sprawdzić. Niestety nie udało nam się przejść, ale zaprezentowaliśmy się całkiem nieźle i milo było słyszeć od trenera drużyny przeciwnej po meczu, ze graliśmy z nimi jak równy z równym, czego się kompletnie nie spodziewali.

Mistrz 2 ligi PLF – brzmi dumnie. Ciężka była walka o awans?

– Brzmi naprawdę dumnie, a walka o awans była naprawdę ciężka i długa, okupiliśmy ja wszyscy wielkim wysiłkiem, ciężka praca, kontuzjami czy zaangażowaniem. Ale to dopiero pierwszy etap w walce o awans teraz czekają nas baraże, które wcale nie będą łatwiejsze od ligi. Naszym celem jest zwycięstwo w barażach i awans do 1 ligi.

Przed wami baraże do 1 ligi , wiecie już z kim zagracie i kiedy?

– W barażach zagramy z dwiema drużynami, jedna będzie drużyna z Lublina, natomiast druga z Bochni. Termin jeszcze nie jest nam znany wiemy tylko, ze będzie to przełom marca/kwietnia.

Dziękuje za wywiad. Życzę powodzenia i oczywiście zwycięstwa w barażach.

– Dziękuję i do usłyszenia.

 

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi