Asseco Resovia znów przejmuje ster! Pokonali Jastrzębski Węgiel

Asseco Resovia Rzeszów pokonała Jastrzębski Węgiel 3-0 w Hali na Podpromiu. MVP został Jakub Jarosz.

Dobry początek zanotowali siatkarze z Jastrzębskiego Węgla, jednak Asseco Resovia bardzo szybko zaczęła zdobywać punkty i wyszła na prowadzenie. Próby gości na wyprzedzenie rywala oraz objęcie kontroli nad grą okazały się bezskuteczne, bo to Pasy utrzymywały bezpieczne 3 punkty przewagi. W samej końcówce gospodarze uciekli gościom na 6 oczek, a ostatecznie zwyciężyli 25-21.

Drugi set rozpoczął się demonstracją siły Jastrzębskiego Węgla. Drużyna ta prowadziła 4 punktami, kiedy trener Asseco Resovii, Gheorghe Cretu poprosił sędziego o czas. W wyniku mobilizacji drużyny udało się zremisować do 7. Późniejsza gra była szybką walką o punkty. Z początku gospodarze próbowali dogonić gości, następnie jednak role się odwróciły i to Pasy zyskały 3-punktową przewagę nad rywalem, wygrywając ponownie do 21.

Kolejne wyjście na boisko rozpoczęło się przewagą gospodarzy, która w niedługim czasie znacznie się powiększyła. Set ten został całkowicie zdominowany przez siatkarzy z Resovii, którzy zwyciężyli ostatecznie 25-17.

Asseco Resovia – Jastrzębski Węgiel (3-0) (25-21, 25-21, 25-17)

Asseco Resovia: Shoji, Jarosz, Buszek, Mika, Możdżonek, Smith, Masłowski i Perry (libero)

Jastrzębski Węgiel: Kosok, Konarski, Lyneel, Wolański, Hain, Fromm, Popiwczak (libero)