Asseco Resovia zdobyła Kędzierzyn Koźle! Zwycięstwo za trzy punkty z Zaksą!

Asseco Resovia pokonała na wyjeździe Zakse Kędzierzyn Koźle. Jest to pierwsza porażka lidera tabeli w tym sezonie. Podopieczni Andrzeja Kowala w dodatku wygrali za trzy punkty! Aleksander Śliwka został wybrany MVP tego spotkania.

Mecz rozpoczął się planowo. Zaksa Kędzierzyn Koźle objęła szybko wysokie prowadzenie 8-3, jednak nie potrafili tego utrzymać do końca seta. Asseco Resovia odrobiła straty, ale w końcówce więcej zimnej krwi mieli gospodarze. Pierwsza parta zakończyła się wynikiem 25-21 a ostatni punkt Zaksa zdobyła po wspaniałym pipe’a duetu Benjamin ToniuttiRafał Buszek.

Drugi set rozpoczął się od nieudanej zagrywki gospodarzy, jednak chwilę później po dwóch świetnych zagrywkach Łukasza Wiśniewskiego. W tej odsłonie meczu prowadzenie zmieniało się co chwilę, ale ostatecznie to Resovia wygrała tę partię 25-22, a zakończył ją świetnym atakiem Jakub Jarosz.

Trzeci set był jeszcze bardziej zacięty i potrzebna była gra na przewagi, aby wyłonić zwycięzce trzeciej partii tego meczu. Przy stanie 26-25 dla przyjezdnych Thibault Rossard zagrał silnie, piłka przeszła na drugą stronę siatki i Aleksander Śliwka zakończył tego seta. Niespodzianka wisiała w powietrzu. Pewne było w tym momencie, że Asseco Resovia przywiezie co najmniej jeden punkt z gorącego terenu.

W czwartej rozgrywce Zaksa Kędzierzyn Koźle objęła prowadzenie 5-3, ale goście zdobyli cztery „oczka” z rzędu i wyszli na dwu punktowe prowadzenie. Prowadzenie Asseco Resovii utrzymało się dość długo. Jednak najpierw asem a później blokiem popisał się najlepiej dysponowany w ekipie gospodarzy Wiśniewski i straty zostały odrobione. Na tablicy wyników było 18-18. Później Zaksa popełniła kilka błędów, a Rossard popisał się asem serwisowym i było 19-22. Później Aleksander Śliwka dwoma atakami rozstrzygnął losy meczu i sensacja stała się faktem.Niepokonana Zaksa Kędzierzyn Koźle w rozgrywkach Plus Ligi w końcu znalazła swojego pogromcę.

Zaksa Kędzierzyn Koźle – Asseco Resovia 1-3 (25-21, 22-25, 25-27, 22-25)