Asseco Resovia wypada po za strefę play-off po porażce z Onico Warszawa

Asseco Resovia przegrała z Onico Warszawa 0-3 i tym samym siatkarze z Rzeszowa wypadli po za strefę play-off.

Spotkanie Onico Warszawa z Asseco Resovią był bardzo ważny dla układu tabeli, ponieważ obie ekipy walczą o wejście do fazy play-off.

W pierwszym secie podopieczni Stephana Antigi nie pozostawili złudzeń ekipie Resovii. Od początku meczu gospodarze wyraźnie prowadzili. Andrzej Kowal próbował ratować sytuację i robił zmiany oraz brał czas. W pewnym momencie Asseco doszło gospodarzy na trzy punkty, ale końcówka należała do Onico. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25-20.

Druga partia ponownie zaczęła się od mocnego uderzenia ekipy z Warszawy, który prowadził już nawet 9-4. Jednak podkarpacki zespół walczył zaciekle i doprowadził do gry na przewagi. Końcówka tego seta znów należała do gospodarzy, którzy wygrali 27-25 i objęli prowadzenie 2-0 w meczu.

Po długiej przerwie to Asseco Resovia lepiej rozpoczęła seta i goście prowadzili 3-1. Chwilę później było już jednak 5-4 dla warszawian. Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt. W końcówce ponownie lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 3-0. Asseco Resovia po tej porażce wypadła po za strefę play-off. Siatkarze z Rzeszowa są na 7. miejscu i do miejsca premiowanego grą o Mistrzostwo Polski tracą jeden punkt.

ONICO Warszawa – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:20, 27:25, 25:23)