Asseco Resovia wygrała z BBTS Bielsko-Biała

Asseco Resovia pokonała 3-1 BBTS Bielsko-Biała na wyjeździe w 2. kolejce Plus Ligi. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Jakub Jarosz.

Asseco Resovia w pierwszej kolejce Plus Ligi pokonała Dafi Społem Kielce, natomiast mecz BBTS-u Bielsko-Biała z Jastrzębskim Węglem został przełożony. Nie do końca było wiadomo na co stać drużynę gospodarzy, szczególnie że przed sezonem dokonała wielu transferów.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenie gospodarzy 3-0 i do stanu 18-15 utrzymywali tę przewagę. Trener Roberto Serniotti zdecydował się zmienić Dominika Depowskiego za Thibault Rossarda i tym manewrem Asseco odwróciła losy seta od stanu 21-19 i wygrała 25-23.

Drugi set był od początku do końca prowadzony pod dyktando gospodarzy, którzy pewnie zwyciężyli 25-16.

W trzeciej odsłonie BBTS na fali drugiej partii prowadził  8-3 i wydawało się, że faworyt straci punkty. Jednak na boisko wszedł Michał Kędzierski i odmienił losy seta. Przy stanie 21-24 coś się jednak zacięło w szeregach Resovii i gospodarze doprowadzili do stanu 24-24. W ostatecznym rozrachunku wygrali rzeszowianie 27-25.

Bielszczanie liczyli, że doprowadzą do tie-break. Jednak szansa była na to tylko na początku czwartek seta. Później faworyzowani goście zbudowali przewagę, której już nie oddali i mecz zakończył się zwycięstwem Asseco Resovii 3-1, a najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Jakub Jarosz.

BBTS Bielsko-Biała – Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (23:25, 25:16, 25:27, 18:25)