Asseco Resovia wygrała 3-0 z Łuczniczką Bydgoszcz

Asseco Resovia po serii porażek w końcu wygrała. Tym razem podopieczni Andrzeja Kowala mierzyli się z Łuczniczką Bydgoszcz w Hali na podpromiu. Wygrali 3-0, a MVP spotkania został Aleksander Śliwka.

Asseco Resovia mocno weszła w spotkanie i w pewnym momencie było 18-11 dla miejscowych. Jednak Łuczniczka Bydgoszcz się nie poddawała i próbowała gonić wynik. Ostatecznie przez dwa błędy dotknięcia siatki przez przyjezdnych nie było emocjonującej końcówki. Asseco wygrała 25-22.

W drugiej partii Łuczniczka prowadziła już 2-0, ale za chwilę na zagrywce stanął Łukasz Perłowski i wyprowadził Asseco Resovię na dwu punktowe prowadzenie. Później mieliśmy koncert Jakuba Jarosza i podopieczni Andrzeja Kowala nie mieli problemów z wygraną w drugiej partii. Tego seta atakiem ze środka zakończył Perłowski.

Po długiej przerwie przebieg seta był bardzo wyrównany. Wydawało się, że to jest szansa dla Łuczniczki Bydgoszcz na wygranie seta. W tym secie przyjezdni mieli piłkę setową, ale wtedy Aleksander Śliwka wziął sprawy w swoje ręce. Najpierw doprowadził do wyrównania, a następnie zakończył to spotkanie.

Asseco Resovia Rzeszów – Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:22, 25:20, 26:24)

Asseco Resovia: Tichacek, Jarosz, Rossard, Śliwka, Perłowski, Dryja  Masłowski (libero) oraz Kędzierski, Depowski i Schoeps

Łuczniczka Bydgoszcz: Ananiew, Goas, Jurkiewicz, Filipiak, Gorczaniuk, Sacharewicz, Kowalski (libero) oraz Gryc, Sieńko i Akala