Asseco Resovia Rzeszów znów wygrywa

W 10 kolejce spotkań siatkarskiej PlusLigi Asseco Resovia Rzeszów pokonała ekipę Cerrad Czarnych Radom 3:1.

Walka o pierwszy punkt w  tym spotkaniu już zwiastowała nam ogromne emocje, bowiem dopiero po wielu obronach goście skutecznie zablokowali Jakuba Jarosza.

Następnie nerwowość w spotkaniu podnieśli sędziowie spotkania dwukrotnie zmieniając decyzje by ostatecznie przyznać drugi punkt dla ekipy Cerrad Czarnych Radom.

Asseco Resovia Rzeszów objęła prowadzenie 13:12 za sprawą Dominika Depowskiego który skutecznie obił blok rywali.

Ten sam zawodnik zdobył także ostatni punkt pierwszej odsłony spotkania, którą zespół Asseco Resovi wygrał 25: 21.

Drugi set to popisowa gra bloku Możdżonek – Lemański którzy wielokrotnie skutecznie studzili ofensywne zapędy radomian.

Poprawiła się także skuteczność w ataku co pozwoliło wygrać drugiego seta wynikiem 25:16.

Trzecia odsłona meczu rozpoczęła się fantastycznie dla przyjezdnych którzy prowadzili z Asseco 7:1, 12:3, 18:10 by ostatecznie wygrać tego seta 25:19.

Kolejny set miał zdecydowanie najbardziej wyrównany przebieg w całym spotkaniu, chociaż dwukrotnie na trzypunktowe prowadzenie wysuwali się przyjezdni.

Na szczęście w obu przypadkach Asseco Resovia zdołała szybko niwelować tą przewagę i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Po emocjonującej, twardej walce siatkarze Asseco Resovii pokonali Cerrad Czarnych Radom 3:1.

Zwycięstwo nad wojskowymi było trzecim z rzędu zwycięstwem resoviaków.

Asseco Resovia – Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:21, 25:16, 19:25,25:23)

Resovia: Kędzierski, Jarosz, Lemański, Możdżonek, Rossard, Depowski, Masłowski (libero) oraz Krastins, Schoeps, Tichacek.
Trener: Roberto Serniotti.

Czarni: Droszyński, Teriomienko, Ostrowski, Żaliński, Filip, Fornal, Watten (libero) oraz Huber, Kwasowski, Dołgopołow, Rybicki, Ziobrowski.
Trener: Robert Prygiel.

Sędziowali: Waldemar Niemczura (Węgierska Górka) i Piotr Król (Katowice)