Asseco Resovia Rzeszów pokonuje Jastrzębski Węgiel

W meczu 6. kolejki PlusLigi siatkarze Jastrzębskiego Węgla podejmowali u siebie zespół Asseco Resovia Rzeszów i po zaciętym 5-setowym pojedynku musieli uznać wyższość rywala 2:3.

Mecze pomiędzy Jastrzębskim Węglem a Asseco Resovią Rzeszów zawsze dostarczały sympatykom siatkówki wielu emocji.
Nie inaczej było tym razem.

Premierowa odsłona spotkania zaczęła się od wymiany punkt za punkt, jednak w drugiej części seta goście zaczęli wysuwać się na wyraźne prowadzenie i na drugą przerwę techniczną schodzili prowadząc 16:12.
Gospodarze zbyt późno wzięli się za odrabianie strat i ostatecznie w 1 secie musieli przełknąć gorycz porażki 23:25.

Drugi set  w początkowej fazie miał podobny przebieg jak wcześniejsza odsłona meczu, obie ekipy walczyły o zdobycie chociaż dwupunktowej przewagi.

Tym razem również ta sztuka udała się ekipie Asseco która z minuty na minutę powiększała swoją przewagę w tym spotkaniu.

Na 2 przerwę techniczną po asie serwisowym w wykonaniu Thibaulta Rossarda Resovia schodziła prowadząc 16:11. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:18.

Po okresie dobrej gry Resovii wydawać się mogło że również trzecia odsłona spotkania padnie łupem przyjezdnych.

Na kolejną odsłonę spotkania Jastrzębski Węgiel wyszedł jednak bardziej skoncentrowany i mimo prowadzenia gości 11:8 potrafili szybko odrobić straty doprowadzając do remisu już przy stanie 12:12.

Świetna końcówka 3 seta ewidentnie natchnęła gospodarzy do lepszej gry w kolejnej fazie meczu którą od asa serwisowego rozpoczął tym razem Rodrigo Quiroga.

Dobra gra gospodarzy przełożyła się także na grę Rzeszowian którzy zaczęli popełniać znacznie więcej błędów.

Jastrzębski Węgiel skrzętnie wykorzystywał gorszą partię gości i prowadził najpierw 9:4 a następnie 18:12 by ostatecznie doprowadzić do tiebreaka zwyciężyć 25:19.

W ostatniej partii  ponownie lepiej zaprezentowała się Resovia która szybko wyrobiła sobie przewagę 8:4.

Mimo walki do końca gospodarze nie byli już w stanie odrobić straty i ulegli w 5 secie aż 15:8.

Po jednopunktowej zdobyczy dla Jastrzębskiego Węgla i dwóch punktach dla Resovii oba zespoły mają tyle samo punktów w ligowej tabeli i po 5 rozegranych spotkaniach legitymują się 8 – punktową zdobyczą i znajdują się kolejno na 8 oraz 7 miejscu w 16 drużynowej stawce.

Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (23:25, 18:25, 25:21, 25:19, 8:15)

Jastrzębski: Muzaj, Kosok, Quiroga, Kampa, Sobala, Oliva, Popiwczak (libero) oraz Boruch, Ernastowicz, DeRocco, Lushtaku, Strzeżek, Turski.

Asseco Resovia: Lemański, Tichacek, Jarosz, Rossard, Śliwka, Możdżonek, Rusek (libero) oraz Masłowski (libero), Kędzierski, Krastins.

MVP: Jakub Jarosz (Asseco Resovia Rzeszów).