Asseco Resovia rozbiła Chemik Bydgoszcz

Asseco Resovia Rzeszów pokonała Chemik Bydgoszcz na wyjeździe. MVP został Damian Schulz.

Pierwsze zagrania w meczu były bardzo wyrównane. Sytuacja zaczęła się zmieniać po 9 punkcie, kiedy to rzeszowianie wyszli na dość duże prowadzenie. Po chwili mieli oni przewagę 7 oczek. Wynik utrzymał się prawie niezmieniony do końca partii, którą przyjezdni wygrali 20-25.

Kolejny set stanowił jeszcze większą walkę o wynik. Drużyny szły łeb w łeb i dopiero sama końcówka wskazała zwycięzcę. Tym razem triumfowali bydgoszczanie.

Trzecie wejście na boisko było wielką gonitwą gospodarzy za dynamicznie zmierzającym ku zwycięstwu przeciwnikiem. Drużyna z Bydgoszczy nie była jednak w stanie nawet przybliżyć się do rywala, który pokonał miejscowych 16-25.

Czwarty set był jedynie formalnością dla Asseco Resovii, która szybko pokonała gospodarzy, nie dając im minimalnej szansy na prowadzenie gry. Zostali oni rozgromieni przez Pasy do 15.

Chemik Bydgoszcz – Asseco Resovia Rzeszów  (1-3)

(20-25, 25-22, 16-25)

Chemik Bydgoszcz: Lipiński, Margarido, Kovacević, Szalacha, Filipiak, Morozow, Kowalski (libero)

Asseco Resovia: Shoji, Lemański, Jarosz, Buszek, Mika, Smith, Perry (libero)