Asseco Resovia przegrała po raz szósty z rzędu. Nie sprostali Skrze Bełchatów

Asseco Resovia przegrała po raz szósty. Tym razem ze Skrą Bełchatów. (fot. Asseco Resovia)

Asseco Resovia jest wciąż bez zwycięstwa w Plus Lidze. Rzeszowianie ulegi tym razem na wyjeździe PGE Skrze Bełchatów.

Spotkania Skry Bełchatów z Asseco Resovią zawsze elektryzowało. Najczęściej były to mecze bardzo zacięte i decydowało o tym kto będzie liderem tabeli. Tym razem był to zupełnie inny mecz. Obie ekipy są pogrążone w kryzysie, w głębszym Asseco. Ekipa z Rzeszowa zajmuje ostatnie miejsce w Plus Lidze.

Pierwszy set był niezwykle emocjonujący. Wydawało się, że obie ekipy zapomniały o kryzysie i pokazały co mają najlepsze. Ostatecznie po grze na przewagi wygrała Skra 32-30. Druga partia padła łupem Resovii. Podopieczni Gheorghe Cretu wygrali 25-21.

Po długiej przerwie na parkiecie ponownie zwyciężyli gospodarze. Ponownie set zakończył się grą na przewagi, tym razem 26-24. W czwartej partii Skra wygrała 25-21 i w całym meczu gospodarze triumfowali 3-1.

MVP spotkania został uznany Mariusz Wlazały. Tym meczem Resovia pokazała, że już jej dużo nie trzeba, aby wyjść z kryzysu. Kolejna szansa na przełamanie w niedzielę 11 listopada. Rzeszowiania zmierzą się wtedy z ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle. Początek meczu zaplanowano na godz. 14:45.

PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (32:30, 21:25, 26:24, 25:21)