Asseco Resovia przegrała z mistrzem kraju Zaksą Kędzierzyn Koźle

Asseco Resovia przegrała z mistrzem kraju Zaksą Kędzierzyn Koźle na własnej hali 1:3.

W spotkaniu rozegranym w ubiegła sobotę na hali Podpromie Asseco Resovia Rzeszów podejmowała mistrzów polski Zaksę Kędzierzyn Koźle.

Spotkanie zapowiadało się niezwykle emocjonująco co w pełni potwierdził już pierwszy set zakończony zwycięstwem gospodarzy 35:33.

Druga odsłona spotkania przebiegała jednak już pod dyktando gości z Kędzierzyna którzy dość łatwo ograli miejscowych 18:25.

W trzecim secie spotkania gra znów się wyrównała chociaż na tablicy wyników było już 13:18 dla zespołu mistrzów polski.
Mimo tego Resovia ambitną postawą głównie za sprawą Thibault Rossarda zdołała się podnieść i niemal odrobiła straty do zwycięzców drugiego etapu gry.

W kluczowych momentach bezbłędni byli Maurice Torres, Mateusz Bieniek i Łukasz Wiśniewski a kropkę nad i postawił MVP tego spotkania Sam Deroo.
Trzeci set ostatecznie zakończył się wynikiem 23:25.

Ostatnia, czwarta część spotkania zakończyła się podobnie jak początek spotkania, na przewagi.

Tym razem jednak 24:26 wygrali siatkarze z Kędzierzyna który ostatni punkt spotkania zdobyli poprzez skuteczny blok  Mateusza Bieńka.

Asseco Resovia Rzeszów – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3
(35:33, 18:25, 23:25, 24:26)

ASSECO RESOVIA: Tichacek 4, Śliwka 23, Możdżonek 4, Jarosz 8, Rossard 11, Lemański 12 oraz Rusek (libero), Masłowski (libero), Kędzierski 1, Depowski, Schops 10, Krastins
Trener Roberto Serniotti

ZAKSA: Toniutti 2, Deroo 23, Wiśniewski 10, Torres 18, Buszek 11, Bieniek 13 oraz Zatorski (libero), Jungiewicz, Szymura 1.