Asseco Resovia przegrała czwarty mecz! Posadę stracił Andrzej Kowal

Asseco Resovia po czterech kolejkach Plus Ligi wciąż jest bez wygranej. Zawodnicy z Rzeszowa zajmują przed ostatnie miejsce w tabeli. Pracę po przegranej 0-3 ze Stocznią Szczecin stracił Andrzej Kowal. Zastąpi go Rumun, Gheorghe Cretu.

Asseco Resovia przegrała ze Stocznią Szczecin 0-3. Jest to czwarta porażka „Pasiaków” z rzędu. Po tym spotkaniu z posadą pierwszego szkoleniowca pożegnał się Andrzej Kowal. W poniedziałek pracę z ekipą z Rzeszowa rozpocznie rumuński trener Gheorghe Cretu.

Asseco Resovia po cztereach kolejkach ma na koncie zaledwie jeden punkt i zajmuje przed ostatnie miejsce w tabeli Plus Ligi. Siatkarze „Pasiaków” przegrali na inaugurację z Wartą Zawiercie. W kolejnym meczu ulegi na własnym parkiecie ONICO Warszawa. Jednak czarę goryczy przelało poniedziałkowe starcie w Hali Podpromie, kiedy ulegli 0-3 GKS-owi Katowice.

W tracie poprzedniego sezonu Andrzej Kowal powrócił na ławkę trenerską Resovii i podpisał dwuletni kontrakt. Nieudany początek sezonu skłonił władze rzeszowskiego zespołu do rozwiązania umowy. Nowym trenerem Asseco Resovii zostanie Gheorghe Cretu. 50-letni rumuński szkoleniowiec w przeszłości prowadził dwie ekipy Plus Ligi. Były to zespoły z Olsztyna i Lubina. Aktualnie jest również selekcjonerem reprezentacji Estonii.

Niedzielny pojedynek był bardzo jednostronny. W każdym secie już na początku gospodarze uzyskiwali wysoką przewagę, którą kontrolowali do końca meczu. Jedynie w drugiej partii w końcowych fragmentach Asseco Resovii udało się dogonić przeciwników. Jednak ostatecznie górą byli siatkarze Stoczni Szczecin. MVP spotkania został wybrany zdobywca osiemnastu punktów, Bartosz Kurek.

STOCZNIA SZCZECIN – ASSECO RESOVIA 3:0 (25:19, 25:23, 25:19)

Stocznia Szczecin:
Żygadło, Kazijski, Gałązka, Kurek, Hoag, van de Voorde oraz N. Rossard, Mihułka, Penczew, Maziarz, Kluth

Asseco Resovia:
Shoji, Rossard, Możdżonek, Schulz, Mika, Dryja oraz Perry, Perłowski, Jarosz, Redwitz, Lemański, Buszek

Widzów: 5000.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przejdź do paska narzędzi