Asseco Resovia przegrała czwarty mecz! Posadę stracił Andrzej Kowal


Andrzej Kowal po czterech kolejkach Plus Ligi został zwolniony. (fot. Asseco Resovia)

Asseco Resovia po czterech kolejkach Plus Ligi wciąż jest bez wygranej. Zawodnicy z Rzeszowa zajmują przed ostatnie miejsce w tabeli. Pracę po przegranej 0-3 ze Stocznią Szczecin stracił Andrzej Kowal. Zastąpi go Rumun, Gheorghe Cretu.

Asseco Resovia przegrała ze Stocznią Szczecin 0-3. Jest to czwarta porażka „Pasiaków” z rzędu. Po tym spotkaniu z posadą pierwszego szkoleniowca pożegnał się Andrzej Kowal. W poniedziałek pracę z ekipą z Rzeszowa rozpocznie rumuński trener Gheorghe Cretu.

Asseco Resovia po cztereach kolejkach ma na koncie zaledwie jeden punkt i zajmuje przed ostatnie miejsce w tabeli Plus Ligi. Siatkarze „Pasiaków” przegrali na inaugurację z Wartą Zawiercie. W kolejnym meczu ulegi na własnym parkiecie ONICO Warszawa. Jednak czarę goryczy przelało poniedziałkowe starcie w Hali Podpromie, kiedy ulegli 0-3 GKS-owi Katowice.

W tracie poprzedniego sezonu Andrzej Kowal powrócił na ławkę trenerską Resovii i podpisał dwuletni kontrakt. Nieudany początek sezonu skłonił władze rzeszowskiego zespołu do rozwiązania umowy. Nowym trenerem Asseco Resovii zostanie Gheorghe Cretu. 50-letni rumuński szkoleniowiec w przeszłości prowadził dwie ekipy Plus Ligi. Były to zespoły z Olsztyna i Lubina. Aktualnie jest również selekcjonerem reprezentacji Estonii.

Niedzielny pojedynek był bardzo jednostronny. W każdym secie już na początku gospodarze uzyskiwali wysoką przewagę, którą kontrolowali do końca meczu. Jedynie w drugiej partii w końcowych fragmentach Asseco Resovii udało się dogonić przeciwników. Jednak ostatecznie górą byli siatkarze Stoczni Szczecin. MVP spotkania został wybrany zdobywca osiemnastu punktów, Bartosz Kurek.

STOCZNIA SZCZECIN – ASSECO RESOVIA 3:0 (25:19, 25:23, 25:19)

Stocznia Szczecin:
Żygadło, Kazijski, Gałązka, Kurek, Hoag, van de Voorde oraz N. Rossard, Mihułka, Penczew, Maziarz, Kluth

Asseco Resovia:
Shoji, Rossard, Możdżonek, Schulz, Mika, Dryja oraz Perry, Perłowski, Jarosz, Redwitz, Lemański, Buszek

Widzów: 5000.

Komentarze 0

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Asseco Resovia przegrała czwarty mecz! Posadę stracił Andrzej Kowal

zaloguj się

masz newsa? wrzuć go do nas!

Nie masz konta?
rejestracja

zresetuj hasło

Wróć do
zaloguj się

rejestracja

zarejestruj się i stwórz lub dołącz do grupy, która Cię interesuję

Captcha!
Wróć do
zaloguj się