Asseco Resovia pożegnała się z Pucharem Polski. Porażka 0-3 ze Skrą Bełchatów

Asseco Resovia gładko uległa Skrze Bełchatów 0-3 w ćwierćfinale Pucharu Polski. Tylko w pierwszym secie rzeszowianie nawiązali wyrównaną walkę. MVP spotkanie wybrany został Bartosz Bednorz.

Los nie był łaskawy dla Asseco Resovii, która w ćwierćfinale Pucharu Polski trafiła na Skrę Bełchatów. Skra zagrała na własnym parkiecie, ponieważ zajmowała wyższą pozycję po rundzie zasadniczej. Pierwszy set był pod dyktando gospodarzy. Jakub Jarosz nie mógł wstrzelić się w ataku, a jego koledzy mieli duże problemy z przyjęciem zagrywki. Pod koniec seta trzema asami serwisowymi z rzędu popisał się Bartosz Bednorz. Doszło do gry na przewagi i Skra wykorzystała drugą piłkę setową i objęła prowadzenie 1-0.

Drugi set zaczął się od niespodziewanego prowadzenia gości 4-0. Przewaga ta topniała jednak wraz z upływem seta. Andrzej Kowal starał się ratować sytuację zmianami, ale na nic to się zdało i druga partia również padła łupem Skry Bełchatów.

W trzeciej odsłonie tego meczu Andrzej Kowal szukał alternatywy dla gry swojego zespołu. Przesunął Rossarda na atak i była to trafna decyzja. Jednak Skra była bardzo dobrze dysponowana w dniu dzisiejszym, szczególnie jeśli chodzi o zagrywkę i pewnie uzyskała awans do półfinału. Tam zmierzy się z ze zwycięzcą meczu Onico Warszawa – Jastrzębski Węgiel.

PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (26:24, 25:20, 25:17)

PGE Skra Bełchatów: Lisinac, Wlazły, Łomacz, Kłos, Bednorz, Ebadipour, Piechocki (libero) oraz Janusz, Romać.

Asseco Resovia Rzeszów: Lemański, Tichacek, Jarosz, Rossard, Śliwka, Możdżonek, Masłowski (libero) oraz Kędzierski, Schoeps, Perłowski.

MVP: Bartosz Bednorz (PGE Skra Bełchatów).