Asseco Resovia w półfinałach!

Kolejne zwycięstwo Asseco Resovii w Klubowych Mistrzostwach Świata w Siatkówce 2018. Tym razem rzeszowianie pokonali  Khatam Ardakan 3:0, co zapewniło im awans do półfinałów.

Podobnie jak w poniedziałkowym  meczu z Sadą gospodarze mieli duże problemy przy rozpoczęciu pierwszego seta. Irańczycy prowadzili już 5:1, kiedy Resovia zaczęła odrabiać straty. Od momentu zrównania wyniku (11:11) obie drużyny rozpoczęły zaciekłą walkę o punkty. Pomimo tak fatalnego początku Pasom  udało się zanotować zwycięstwo z czteropunktową przewagą.

Podczas kolejnej odsłony meczu drużyny szły ze sobą łeb wciąż doganiając się punktami, jednak  w końcówce inicjatywę znów przejęła Resovia kończąc partię wyniekiem 25:21.

W ostatnim secie drużyna z Iranu nie miała już nic do powiedzenia. Rzeszowianie rozpoczęli i kontynuowali grę z przytupem zwiększając coraz bardziej przewagę nad rywalem, co ostatecznie doprowadziło do zakończenia trzeciej części spotkania 25:11.

„W tym meczu najważniejsze było, aby przypieczętować awans i to nam się udało. Jestem bardzo szczęśliwy, że możemy już iść odpocząć”- mówił Gheorghe Cretu, trener Asseco Resovii, która po jutrzejszym meczu może się już pakować na półfinały do Częstochowy.

Asseco Resovia Rzeszów- Khatam Ardakan  3:0

(25:21, 25:21, 25:11)

Asseco Resovia: Shoji, Smith, Mika, Schulz, Możdżonek, Rossard, Perry (libero).

Khatam: Senobar, Valaei, Gholami, Karkhaneh, Tabari, Vadi, Nazari (libero) oraz Khani, Einisamarein.