Asseco Resovia pokonała Trefl Gdańsk. Walka o pierwszą szóstkę trwa

Asseco Resovia pokonała Trefl Gdańsk 3-1 i pozostaje w grze o pierwszą szóstkę. Graczem meczu został wybrany Thibault Rossard.

Spotkanie pomiędzy Asseco Resovią a Treflem Gdańsk rozpoczęło się od wyrównanej gry punkt za punkt. Tuż przed pierwszą przerwą techniczną gospodarze wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Później gospodarze powiększyli przewagę i ostatecznie pierwszy set padł ich łupem. Wygrali 25-21.

Druga odsłona środowego meczu to dominacji podopiecznych Gheorghe Cretu. Siatkarze z Podkarpacia nie pozostawili złudzeń ekipie z nad morza i wygrali 25-16.

Trzeci set rozpoczął się od walki punkt za punkt i tak aż do stanu 8-8. Później dzięki dobrej zagrywce Macieja Muzaja, a później Szymona Jakubiszaka goście wyszli na zdecydowane prowadzenie. Ostatecznie podopieczni Andrei Anastasiego wygrali 25-19.

Czwarta partia lepiej rozpoczęła się dla gości. Prowadzili nawet 14-9, ale Asseco Resovia zdołała odrobić straty i wygrać ten set po grze na przewagi 29-27 i tryumfować w całym meczu 3-1. Graczem meczu został wybrany Thibault Rossard. Tym samym Resovia pozostaje w pierwszą szóstkę Plus Ligi.

Asseco Resovia – Trefl Gdańsk 3:1 (25:21, 25:16, 19:25, 29:27)