Asseco Resovia pokonała MKS Będzin. Jest to ich pierwsze zwycięstwo w tym roku

Asseco Resovia po raz pierwszy wygrała w 2019 roku. (fot. Monika Pliś/Asseco Resovia)

Asseco Resovia pokonała na wyjeździe MKS Będzin 3-1 w starciu „na szczycie” przed ostatniej z ostatnią ekipą Plus Ligi. MVP spotkania uznany został Thibault Rossard.

Pierwszy set padł łupem MKS-u Będzin. Gospodarze wygrali 25-22 i wydawało się, że będziemy świadkami kolejnej niespodzianki z udziałem Asseco Resovii. Tym bardziej, że ekipę z Będzina prowadził nowy trener, Emil Siewiorka.

W drugiej partii goście jednak na początku zbudowali przewagę dzięki dobrym kontratakom Thibaulta Rossarda oraz dobrej postawie na zagrywce Marcina Możdzonka. Ostatecznie w tym secie wygrała Resovia 25-15 i w meczu było 1-1.

Trzeci set miał podobny scenariusz do drugiego. Jedynie tym razem zmienił się główny aktor, bo był nim Rafał Buszek. Przyjmujący ekipy „Pasów” popisywał się bardzo trudnymi zagrywkami. Goście wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca seta.

W czwartej odsłonie wtorkowego meczu była zacięta walka punkt za punkt. Ostatecznie to Asseco Resovia wygrała 25-23 i w całym meczu tryumfowała 3-1. Graczem meczu wybrano Rossarda.

MKS Będzin – Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (25:22, 15:25, 15:25, 23:25)