Asseco Resovia pewnie pokonała Cuprum Lubin

Asseco Resovia pokonała 3-0 Cuprum Lubin w 24. kolejce Plus Ligi. Najlepszym zawodnikiem spotkania uznany został Jakub Jarosz. Po tym meczu zespół Andrzeja Kowala jest na piątej pozycji w lidze, a goście na ósmym miejscu.

Pierwszy set zaczął się o walki punkt za punkt, lecz przy stanie 10-7 dla Cuprum Lubin na zagrywce stanął przyjmujący Asseco ResoviiAleksander ŚliwkaPatrick Duflos próbował ratować sytuację dwukrotnie prosząc o czas i jego działanie znalazło pozytywny skutek bo siatkarze Cuprum odrobili straty zdobywając sześć punktów z rzędu. Ostatecznie w pierwszym secie tryumfowali podopieczni Andrzeja Kowala 25-22.

Druga partia środowego spotkania rozpoczęła się od skutecznego ataku Jakuba Jarosza. Siatkarze Asseco Resvoii osiągnęli przewagę (16-12), którą kontrolowali do końca drugiego seta i ostatecznie ta partia również padła ich łupem. Gospodarze wygrali 25-20.

Po dziesięciominutowej przerwie podopieczni Patricka Duflosa wyszli na parkiet bardzo zmotywowani i osiągnęli przewagę dwupunktową. Jednak siatkarze Asseco Resovii szybko odrobili tę stratę. Losy tego seta zmieniały się jak w kalejdoskopie aż miejscowi osiągnęli przewagę trzypunktową przy stanie 19-16 i kontrolowali mecz do końca. Ostatecznie w ostatnim secie wygrali 25-19 i w całym meczu 3-0. Najlepszym zawodnikiem na parkiecie uznany został atakujący Asseco Resovii – Jakub Jarosz.

Asseco Resovia Rzeszów – Cuprum Lubin 3:0 (25:22, 25:20, 25:19)

Asseco Resovia:
Jarosz (19), Rossard (16), Śliwka (14), Dryja (6), Perłowski (5), Tichacek, Masłowski (libero) oraz Depowski (1), Chinenyeze (1)

Cuprum Lubin:
Kaczmarek (20), Taht (14), Gunia (3), Biegun (3), Hain (2), Masny (1), Kryś (libero) oraz Makoś (libero), Terzić, Gorzkiewicz, Patucha, Smoliński