Asseco Resovia odprawiła z kwitkiem w trzech setach Cuprum Lubin

(fot. Asseco Resovia)

Asseco Resovia nie miała problemów z pokonaniem ekipy Cuprum Lubin. Gospodarze wygrali 3-0 i wyprzedzili Cuprum w tabeli Plus Ligi. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Davida Smitha.

Asseco Resovia zaczęła od prowadzenia 4-1 w pierwszym secie z Cuprum Lubin. Doskonale spisywał się w tym meczu Damian Schulz.  Później na trzy punktowe prowadzenie wyszli goście (9-6), ale ostatecznie pierwszy set padł łupem zawodników z Podkarpacia 25-22.

W drugiej partii od prowadzenia rozpoczęli goście, ale podopieczni Gheorghe Cretu szybko odwrócili losy seta i po wygranej 25-23 było 2-0 dla Asseco Resovii.

W trzeciej odsłonie niedzielnego pojedynku rzeszowianie nie pozostawili złudzeń ekipie z Lubina. Doskonale na zagrywce spisał się David Smith, który trzy razy z rzędu popisał się asem serwisowym. Swoje punkty z zagrywki dołożył Schulz i Asseco wygrało w tym secie 25-15, a w całym meczu 3-0.

Asseco Resovia Rzeszów – Cuprum Lubin 3:0 (25:21, 25:22, 25:15)