Arka Gdynia dała lekcję koszykówki Miastu Szkła Krosno

Miasto Szkła Krosno przegrało 72-96 z Arką Gdynia w meczu Polskiej Ligi Koszykówki. Goście od początku meczu kontrolowali wydarzenia boiskowe.

Koszykarze Arki Gdynia już od początku meczu narzucili swoje tempo gry i celnie trafiali za trzy punkty. Miasto Szkła Krosno próbowało im dotrzymać kroku, ale już po pierwszej kwarcie było jasne że to gościom bliżej do zwycięstwa w tym meczu. Po dziesięciu minutach gry było 31-18 dla przyjezdnych.

W drugiej kwarcie goście powiększali przewagę, a miejscowi nie mogli trafić do kosza. Ostatecznie druga kwarta zakończyła się wynikiem 20-14 dla gości i przed przerwą ich przewaga wynosiła niemal dwadzieścia punktów.

Po zmianie stron dobrze w mecz weszli podopieczni Mariusza Niedbalskiego i udało im się wygrać minimalnie trzecią kwartę, ale losy pojedynku były już przesądzone.

W czwartej kwarcie znów górą byli „Arkowcy” i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 72-96.

Miasto Szkła Krosno – Arka Gdynia 72:96 (18:31, 14:20, 24:22, 16:23)